Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

BMX Vert opanoval Jamie Bestwick už pošesté v řaděJamie Bestwick znovu dominoval na Vertu a veze si domů už šesté zlato v řadě. Jako druhý se umístil Vince Byron a třetí místo bral Simon Tabron…

„To byl závod,“ pronesl Jamie „Neumím ani slovy vyjádřit, jak vysoká byla úroveň dnešního dne. Jsem velmi potěšen,“ dodal dále vítěz.

Jamie jako vždy předváděl absolutně čistou jízdu plnou vysokých skoků a za to od rozhodčích dostal odměnu v podobě 86 bodů. To, kdo je králem této disciplíny, můžeme jasně vidět i na skóre, jelikož druhý Vince Byron dostal 72 bodů a třetí Simon Tabron si za svůj výkon vysloužil identické skóre.

Bestwick dokázal od roku 2000 vyhrát celkem desetkrát a to je velmi neuvěřitelný počin. Tímto triumfem vytvořil i nový rekord v náskoku na druhého, který činí 14 bodů.

Simon Tabron se sice do finále kvalifikoval jako první, když těsně za sebou nechal pozdějšího vítěze. Ale medaile se dávají až za konečné výsledky a v nich Simonovi patří třetí místo. Bronz ho určitě potěšil po loňské absenci způsobené zlomeninou nohy.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , ,