Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Bob Burnquist získal zlatou na domácí půděHned první den brazilských X Games se mohli domácí fandové radovat z výhry brazilského závodníka a to v jedné z nejprestižnějších disciplín…

X Games začaly už ve čtvrtek, kdy nejzajímavější závod na programu byl Big Air na skatech. K největším favoritům se samozřejmě řadil i domácí Bob Burnquist. Jeden z nejlepších jezdců historie nenašel přemožitele a potěšil tak své krajany.

Bob tímto vítězstvím získal už 23. medaili na X Games a to znamená, že jich má stejně jako Shaun White. Více cenných kovů z olympiády extrémních sportů získal jen Dave Mirra a to 24. Takže už letos může být z trůnu sesazen, jelikož nás ještě čekají X Games v Barceloně, Mnichově a Los Angeles.

V podstatě se odehrál takový minizávod teenegerů jezdců proti veteránům. Například čtvrtý v pořadí Tom Schaar má letos 14 let a to vítěz závodu Bob Burnquist 36 a třetí Jake Brown dokonce 38 let.

Pět jezdců finále se dostalo svou známkou přes 80 bodů a jezdce na stupních vítězů dělil zhruba bod, vítěz byl oceněn 88.33, druhý Elliot Sloan získal od rozhodčích 87.66 a třetí Jake Brown 87.25. To Tom Schaar už měl ztrátu lehce přes 4 body na třetího.

Skateboard Big Air Finále:
1. Bob Burnquist 88.33
2. Elliot Sloan 87.66
3. Jake Brown 87.25
4. Tom Schaar 83.08
5. Edgard Pereira 82.25
6. Rony Gomes 63.17
7. Nolan Munroe 42.67
8. Mitchie Brusco 41.00

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , ,