Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Caleb Moore podlehl zraněním, která utrpěl na X Games

Jeden z nejlepších freestylových jezdců planety dnes podlehl zraněním, která utrpěl minulý týden ve čtvrtek…

Svět extrémních sportů zasáhla velká tragédie, když dnes ráno ve věku 25 let zemřel Caleb Moore na následky vážných zranění, která mu způsobil pád ze sněžného skůtru.

Caleb nezvládl dotočit backflip superman a bohužel ho jeho skůtr o váze zhruba 200 kg zasáhl do horní části těla. Texasan ihned poté upadl do bezvědomí.

Sice se po pár minutách dokázal probrat a dokonce odešel po svých a tak si všichni po tom hrůzostrašném pádu oddechli. Caleb byl převezen do nemocnice s otřesem mozku, ale zde nastaly komplikace, když bylo objeveno krvácení v oblasti srdce. Mladý jezdec následně prodělal i mozkovou příhodu a bylo jasné, že jeho stav je velmi vážný.

Už během týdne se objevovaly zprávy, že šance na uzdravení jsou minimální a to se bohužel potvrdilo ve čtvrtek ráno, kdy Caleb na následky pádu zemřel.

Je to tak první tragická nehoda za celou historii X Games. Během 18 let tyto olympijské hry extrémních sportů zažily mnoho pádů a zranění, ale žádná z těchto události neskočila tak tragicky.

Ve čtvrtečním freestylovém závodě byly tři nehody a ani jedna se neobešela bez zranění. Daniel Bodin si poranil ruku a v Calebův mladší bratr Colten si přivodil vážná zranění pánve.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , ,