Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Levi Sherwood X Fighters Dubaj

Red Bull Content Pool - Images

Dany Torres triumfoval v prvím klání série Red Bull X Fighters, které se odehrálo premiérově Dubaji. Na akci se přišlo podívat zhruba 15 000 fandů, kteří mohli zhlédnout luxusní FMX show na pláži této arabské metropole.

Písečná trať se ukázala jako velmi dobrý úvod sezóny. Dany ve své finálové jízdě porazil jednoho z favoritů a vítěze kvalifikace a to norského letce Andre Villu. Bylo to už Danyho páté vítězství v rámci této série.

Nate Adams z USA byl nečekaně vyřazen už v semifinále a tak na něj zbyla konečná třetí příčka. Čtvrtou pozici obsadil australan Blake „Bilko“ Williams, který se představil jako největší showman, ať už ve své jízdě, tak po ní. Blake se odprezentoval agresivní jizdou, ale bohužel dělal i chybky a kvůli nim nepostoupil do finále. Pětku nejlepších uzavíra Levi Sherwood, který sice předvedl i svůj Backflip Tsunami, který umí snad nejlépe na světě, ale ani to na lepší příčku nestačilo.

Do šampionátu se po pár vynechaných závodech vrátil na šestém místě Eigo Sato z Japonska. Možná trochu zklamání je až sedmá příčka, kterou obsadil Robbie Maddison, který asi čekal více. Loňský vitěz z Egypta Adam Jones obsadil osmé místo.

Všichni jezdci předváděli maximum ze svého repertoáru a to ve výšce okolo 15 metrů, skoky dosahovaly délky zhruba 30 metrů. Závodu  přihlížel i Dubajský princ Sheikh Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum. Další závod se jede v Brazílii 28. května.