Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Freestyle vyhrál Colten Moore a má tak už druhou zlatou z X GamesColten Moore vyhrál úvodní den letošních X Games svou už druhou zlatou v kariéře, když zopakoval triumf z roku 2012. Závod se nesl ve vzpomínkovém duchu za Coltenova bratra Caleba, který si loni právě v Aspenu přivodil těžká zranění, kterým o několik dní později podlehl…

Texaský rodák si prvenství zajistil už během své první jízdy, kterou předvedl bez větších chyb. Colten otočil například bezchybný Stripper Backflip, Seat Grab Backflip nebo třeba také velmi obtížnou kombinaci Heel Clicker to Superman Backflip. Závěr jizdy pařil protažené Tsunami do salta, ale tento skok už přišel po vypršení časového limitu.

„Bylo to něco neuvěřitelného, vrátit se sem a jet pro mého bratra,“ prohlásil Colten. „A ne jenom pro něj, ale s ním, protože vím, že tady byl se mnou celou noc. Být zde a získat zlato je něco neuvěřitelného.“ Závod s napětím sledoval i Wade Moore, otec vítěze, pro kterého to byly také velmi emotivní momenty.

Druhé místo obsadil Joe Parsons, tedy stejné umístění jako loni. Joe skákal hodně salt, jako třeba Gator Hater, který představil právě na loňských X Games. Ale také udělal pár chyb na přistání, především když se pokoušel o Cordova Backflip a poté na úplní závěr jízdy byl dlouhý po Seat Grabu. Menší chyby mohly rozhodnout o tom, že Joe na Coltena ztratil rovných 5 bodů.

Třetí místo získala další hvězda sněžných skútrů a to Heath Frisby, který nakonec dopadl stejně jako před rokem, když mu tentokrát na stříbro chyběla pouhá třetina bodu. Heath do své bronzové jízdy zařadil například menší Underflip, Switchblade Backflip dále také Tsunami Backflip, za povedený výkon od rozhodčích dostal rovných 86 bodů.

O nejdramatičtější moment závodu se postaral Sam Rogers, když ve druhé své druhé jízdě neustál Cordova Backflip. Tento pád, ale patřil k těm lehčím a Sam to zvládl bez zranění.

Výsledky
1. Colten Moore 91.33
2. Joe Parsons 86.33
3. Heath Frisby 86.00
4. Jack Rowe 85.66
5. Sam Rogers 85.33
6. Cory Davis 81.66
7. Willie Elam 81.33
8. Kourtney Hungerford 76.66

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , ,