Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Garrett Reynolds opět ovládl BMX Street a potvrdil dominanciPáteční program v Austinu zahájila disciplína BMX Street a celkem podle očekávání se boj o ty nejvyšší příčky odehrával v režii Garretta Reynoldse, který nakonec zvítězil.

Garrett Reynolds na historicky prvních texaských X Games potvrdil, že tato disciplína mu jde velmi dobře. Od premiéry BMX Street na X Games v roce 2008 vyhrál Garrett sedm zlatých a to z něj dělá nejlepšího jezdce v historii. Prohrál jen loni v Los Angeles, když ho porazil Chad Kerley.

Chad Kerley v Austinu do finále nepostoupil

Poslední finále se ale neopakovalo, jelikož Kerley do této fáze závodu z prvního kola nepostoupil. „Byl jsem hodně překvapený, že to nezvládl,“ komentoval Reynolds neúčast svého rivala ve finále. „Je to pravděpodobně jeden z nejvíce konzistentních jezdců a je jeden z mých nejoblíbenějších na společné ježdění,“ pochválil soupeře.

Reynolds za svou třetí a vítěznou jízdu od rozhodčích dostal 90.66 bodů a pomohly mu k tomu bezchybně provedené triky jako 180 barspin nebo 360 to fakie. Stříbrnou medaili získal Dakota Roche, pro kterého to je nejlepší výsledek v kariéře, když vylepšil třetí místo z Los Angeles roku 2012.

Dakota předvedl svůj nejlepší výkon v prvním kole za 89.33 bodů a dlouho se zdálo, že by svou první příčku mohl udržet. Ale v posledním kole jej překonal Garrett, který potvrdil svou dominanci v této disciplíně. Spokojený je také třetí Dennis Enarson po zisku své šesté medaile z X Games.