Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

GYMKHANA už podeváté. Ken Block driftuje v BuffaluKen Block je zpět s už devátým dílem oblíbené série GYMKHANA…

A tentokrát si fandové amerického závodníka na pokračování nemuseli počkat nijak dlouho. Jelikož osmička, ve které Ken pálil gumy v Dubaji vyjela na internet letos 29. února. Předtím byla mezera více než jeden rok.

Devítka se dočkala obměny vozového parku, když nyní je v hlavní roli speciál na rallycross Ford Focus RS RX s výkonem 600 koní. Tedy je to něco podobného jako Fiesta RX43 z minulého dílu.

Nejnovější GYMKHANA se odehrává v opuštěném průmyslovém areálu v americkém Buffalu, ale původně se měl Ken Block prohánět po ulicích australského Sydney. Ovšem tamní úřady mu postupně vytvořily řadu omezení, tak nakonec muselo být nalezeno náhradní řešení.

Konečný výsledek rozhodně potěší každého příznivce jízdy bokem, ale je fakt, že GYMKHANA NINE: Raw Industrial Playground nevyvolává takový dojem, jako předchozí díly. Zdá se, že se jedná o žánr, kde už bylo skoro všechno vymyšleno a teď už se jen liší lokace, kde to je předváděno.

To ovšem neznamená, že by devítka byla nuda. Za zmínku rozhodně stojí momenty, kdy Ken Block přejede těsně před jedoucím vlakem, drift zadními koly po okraji mola nebo otočky kolem pickupu zavěšeném pod helikoptérou.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , ,