Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Heath Frisby skočil frontflip, Justin Hoyer upadlHeath Frisby se zapsal do historie, když jako první člověk na světě otočil frontflip na sněžném skůtru…

Už před závodem bylo skoro jasné, že si Heath Frisby v případě úspěšného pokusu odveze zlatou medaili. Asi jediný, kdo ho mohl ohrozit byl Justin Hoyer, který plánoval double backflip. Oba tito borci jeli až nakonec prvního kola a první na trať vyrazil Justin, kterému se bohužel nepodařilo tento velmi obtížný trik dorotovat a upadl. Naštěstí si dokázal po nepříjemně vypadající kolizi stoupnout, ale po pár krocích upadl a nakonec byl odvezen doktory na skůtru. Justin utrpěl zranění právé ruky a levé nohy, ale jinak by měl být v přádku.

Po této kolizi měl na trať vyjet Heath Frisby, aby se pokusil přepsat dějiny. Heath si párkrát objel trať a poté to přišlo… perfektně provedený frontflip. Na motorce si tímto trikem Jackson Strong zajistil zlatou na letních X Games a teď ten stejný trik vyhrál i zimní X Games. Heath za tento historický moment dostal 96.66, a bylo jasné, že ho v druhém kole nikdo nepřekoná.

Stříbrnou medaili získal Colten Moore za tsunami Indian flip (89.66 bodů), kterou předvedl ve své první jízdě. Joe Parsons obsadil bronzovou příčku díky triku no-footed can-can backflip. Joe tento skok předvedl v obou jízdách a rozhodčí lépe ohodnotili jeho druhý pokus, za který mu udělili 88 bodů.

Heath Frisby do své druhé jízdy nenastoupil, jelikož už bylo jasné, že vyhrál a zároveň laťka byla nastavená tak vysoko, že by ji vyrovnal jen dalším frontflipem a to by byl velký risk.

Heath Frisby

Colten Moore

Joe Parsons

Justin Hoyer

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , ,