Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Jamie Bestwick má nový rekord, vyhrál deváté zlato v řaděČtvrtek v texaském Austinu byl ve znamení prvního dne X Games a hned zkraje mohli diváci sledovat, jestli legendární Jamie Bestwick dokáže navázat na svých předchozích 8 zlatých medailí ve Vertu.

Bestwick i v tomto závodě potvrdil, že si svou svou úroveň drží už od 90. let a nejspíše tomu tak bude i nadále. Po skvělém výkonu si vyjel už devátou zlatou medaili v řadě a celkem má doma vystavených už dvanáct zlatých, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.

Daší medaile získali Simon Tabron a Dennis McCoy. Poměrně zajímavý je fakt, že ani jeden z nich není mladší než 40 let. A tedy boří představu, že jsou tyto sporty spíše pro mladší.

Bestwick je rád za prodloužení rekordu

„Když jsem loni zlomil rekord, tak to bylo stresující. Skutečně jsem ten rekord chtěl. Všechno poté je už jenom sledování, jak dlouho to může vydržet,“ prohlásil Jamie ke svému letošnímu úspěchu.

Jamie Bestwick byl v pátek jediný, kdo se dostal svou známkou přes 90 bodů a to v obou svých jízdách, kdy lepší byla ta první za 92.66 bodů. Zlatá jízda obsahovala velké triky jako front flip flair, alley-oop tailwhip turndown, flair tailwhip nebo 540 one-foot seatgrab.

Vítěz se i ve 42 letech cítí pořád na vrcholu a nehodlá zpomalovat. „Doufám, že inspiruji moji generaci jezdců a také mladší závodníky,“ řekl. „Doufám, že se na mě dívají a vidí, že když tvrdě pracujete, staráte se o sebe a užíváte si to, tak si můžete udržet dlouhověkost,“ dodal Bestwick.

McCoy je nejstarší, kdo kdy otočil 900

Úplně nejstarším závodníkem na startu byl Dennis McCoy, když se v 47 letech stal nejstarším člověkem na světě, který skočil otočku o 900 stupňů. A pro McCoy byl čtvrtek obzvláště velký úspěch, jelikož tento bronz byla jeho první medaile v tomto tisíciletí. Naposledy stál na stupních vítězů v roce 1997, když získal stříbra v Parku a Vertu.

Stříbrný Simon Tabron byl z medailemi oceněných jezdců ten nejmladší, když mu je 40 let. Do osmičlenného finále dále zasáhli také Steve McCann, Coco Zurita, Mykel Larrin, Chad Kagy a Vince Bryon.