Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Jim McNeil zemřel během tréninku v Texasu

Red Bull Content Pool - Images

FMX jezdec Jim McNeil zemřel v neděli ráno během tréninku na show, která měla být součástí závodu NASCAR v Texasu…

Tragická nehoda se stala, když Jim trénoval na show, která měla být součástí závodu série NASCAR na texaském okruhu Texas Motor Speedway ve městě Fort Worth. Jezdec byl po nehodě letecky převezen do nemocnice, kde byl prohlášen za mrtvého.

McNeil, který byl známý i pod přezdívkami „Jumpin‘ Jimmy“ nebo „McNeil The Real Deal“ se účastnil různých motokrosových závodů od roku 1987. Jezdec z Phoenixu měl možnost ukázat své umění i na těch nejvíce ceněných akcích, jako jsou závody Red Bull X-Fighters, Dew Tour nebo IFMA mistrovství světa. Na závodech X Games debutoval v roce 2005, dále byl pravidelných účastníkem Nuclear Cowboyz tour. Jim se také podílel na natáčení FMX filmu On The Pipe 5.

Jim McNeil je bohužel už druhý FMX jezdec, který letos zemřel, když 29. dubna zraněním hlavy a vnitřnímu krvácení podlehl Jeff Kargola. Jeff, který získal stříbrnou medaili na zimních X Games v roce 2005, si smrtelná zranění způsobil během pouštního závodu.