Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Jimmy Wilkins vyhrál své premiérové zlato na X GamesVe čtvrtek byl na programu také Skateboard Vert, jehož finále byl takový souboj veteránů proti nastupujícím hvězdám a zástupci mladé generace získali první a třetí místo.

Zlatou medaili nakonec poměrně překvapivě ukořistil Jimmy Wilkins, když se takto výrazně ukázal už na svých druhých X Games. Při své premiéře loni v Los Angeles skončil tento 20 letý skateboardista na čtrnáctém místě. Brazilská legenda Sandro Dias si z Austinu veze stříbrnou placku a Mitchie Brusco se musel spokojit s bronzovou medailí.

Wilkins byl z výhry šťastný a překvapený

Wilkins přiznal, že šanci na vítězství si nedával a tak byl svým úspěchem velmi překvapený. „Je to obojí, pocity šoku a úzkosti,“ prohlásil. „Jsem vážně štastný,“ dodal letošní vítěz. „Na Ollie 540 jsem pracoval i na rampě Tonyho Hawka a začal jsem se s tím skutečně sžívat,“ řekl k jednomu z triků, který mu zajistil premiérové prvenství na X Games.

Legendární skateboardový průkopník Tony Hawk byl Wilkinsonův rádce a jeho rady se ukázaly velmi užitečné. „Je to skvělý pocit to tady zajet a vědět, že to Tony sleduje. S kamarády je to vždycky zábava. Je skvělé být tady se všemi přáteli na takovém velkém jevišti,“ řekl vítěz.

Jimmy Wilkins zlato získal posledním a tedy třetím pokusem, který rozhodčí ohodnotili na 87 bodů. Ještě po druhém kole měl úplně stejné skóre jako Sandro Dias a tedy 85.66 bodů, které si Brazilec vysloužil za svou první jízdu a zároveň páteční maximum. Mitchie Brusco znovu nedosáhl na premiérovou zlatou, když si svou třetí pozici pojistil jízdou ve třetím kole. 17 letý Američan tak od roku 2011 získal 2 stříbrné v Big Air a 2 bronzové medaile ve Vertu.

Finále plné legendárních jmen

Finále bylo co se týče jezdeckého obsazení hodně našlapané, jelikož šestici jezdců, která se rvala o medaile doplňovali také držitelé mnoha medailí a jedni z nejúspěšnějších jezdců historie X Games a to Andy Macdonald, Pierre-Luc Gagnon a Bucky Lasek.

Obzvláště Bucky Lasek od tohoto závodu očekával více, vzhledem k tomu, že v roce 2013 ovládl všechny 4 zastávky X Games, ale tentokrát pro něj místo na stupních vítězů nezbylo a ve finále se umístil jako poslední, tedy šestý. Svůj podíl na nepříznivém výkonu mělo i to, že se zotavoval po zranění lokte. Lasek se na X Games předvede ještě v autě, ale tam jsou jeho šance na medaili vzhledem ke konkurenci a výsledkům z loňska spíše menší.