Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Josh Sheehan dominoval při Red Bull X Fighters v Sydney

Red Bull Content Pool - Images

Diváci, kteří se přišli podívat na finálový závod roku série Red Bull X Fighters rozhodně nemohli litovat. Dav, který čítal 11 000 fandů byl svědkem famózního vítězství, když triumfoval domácí Josh Sheehan…

Bitva o titul šampiona se bohužel neodehrála na trati, jelikož Nate Adams do hlavního závodu nanastoupil. Nata do závodu nepustilo zranění ramene,  které si přivodil doma při tréninku a tak hlavní program sledoval jako divák. Tímto měl Dany Torres poměrně ulehčenou cestu za prvním titulem krále FMX.

Čtvrtfinále

Adam Jones – Josh Sheehan
Adam Jones jak je u něj tento rok zvykem postoupil z kvalifikace, ale během své jízdy si nejspíše moc nevěřil a jeho triky na Joshe nestačily. Josh jednoznačně vyhrál, když předvedl i třistašedesátku nebo miniflip.

Maikel Melero – Levi Sherwood
Španěl předvedl svůj standart a ukázal, že se s ním musí v budoucnu počítat. Levi Sherwood zajel po svém návratu živou a slušnou jízdu, která mu zajistila pohodový postup do semifinále.

Mike Mason – Rob Adelberg
Mike Mason zajel velmi solidní jízdu, ale diváci měli velké očekávání od domácího jezdce Roba Adelberga, který se kvalifikoval na velmi dobré druhé příčce. Rob měl zhruba v půlce své jízdy velmi velkou nehodu, ale když ho odnášeli na nosítkách, tak mával divákům. Tak doufejme, že to nebude nic vážného.

Todd Potter – Dany Torres
Toto byla jízda ve která byla pro Danyho klíčová, jelikož postup do semifinále mu zaručoval korunu šampiona. Potter během své jízdy udělal několik chyb a postup dále mu nezajistil ani velký whip. Dany zajel to co potřeboval a mohl se ještě před kocem závodu radovat z titulu, ale ještě zajímavější momenty měly teprve přijít.

Semifinále

Mike Mason – Levi Sherwood
Mike znovu zajel dobře, ale Leviho jízda byla o něco lepší než minule a postoupil do finále. Levi během svých jízd předvedl třeba i tsunami backflip, ale nebylo to tak protažené jako když tento trik skákal dříve.

Josh Sheehan – Dany Torres
Josh vyrazil na trať jako první a v první polovině své jízdy udělal chybu během whipu, a moc nechybělo a mohl upadnout, ale Josh to zvládl a následující skok se stalo něco co nikdo nečekal. Josh otočil čistý double backflip a poté dal ještě pár skoků. To Dany na trať vyrazil s titulem v kapse a udělal i pár chyb a tak na něj zbylo třetí místo a Josh postoupil do finále.

Finále

Josh Sheehan – Levi Sherwood
Josh na trať vyjel jako první a asi nikdo na světě neočekával, že uvidíme jednu z nejlepších a spíše úplně nejlepší jízdu historie celého FMX. Josh skákal neskutečná flipová komba, otočil obrovskou třistašedesátku hell clicker. A znovu na jednom hrbolu dal Mini flip, poté se rozjel a poslal tam druhý double backflip během pár minut. I ve zbytku jízdy předvedl velmi povededené triky a po vypršení času bylo jasné, že Levi nemá šanci. Levi odjel slušnou jízdu, ale nijak to nehrotil.

Výsledky
1. Josh Sheehan (AUS)
2. Levi Sherwood (NZL)
3. Dany Torres (ESP)
4. Mike Mason (USA)
5. Rob Adelberg (AUS)
6. Adam Jones (USA)
7. Maikel Melero (ESP)
8. Todd Potter (USA)
9. Mat Schubring (AUS)
10. Cam Sinclair (AUS)
11. Eigo Sato (JAP)
12. Nate Adams (USA)

Konečné body
1. Dany Torres 390
2. Nate Adams 370
3. Andrè Villa 270
4. Josh Sheehan 230
5. Blake Williams 215
6. Eigo Sato 190
7. Levi Sherwood 180
8. Adam Jones 160
9. Robbie Maddison 160
10. Maikel Melero 145

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , ,