Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Josh Sheehan zvládl nejnebezpečnější trik v historii FMX

Josh Sheehan se zapsal do historie extrémních sportů pořádně tučným písmem, když jako úplně první na světě dovedl otočit triple backflip na motorce.

Úřadující šampion Red Bull X Fighters se ke svému ostrému pokusu odhodlal v úterý 28. dubna u Travise Pastrany v jeho Pastranalandu, kde také v minulých měsících probíhal trénink tohoto mimořádně obtížného a nebezpečného kousku.

Jako první bylo nutné postavit speciální asi jedenáctimetrovou rampu se sklonem 81 stupňů, která Joshe dostala do výšky zhruba 24 metrů. Je tedy evidentní, že u tohoto triku nebyl žádný prostor pro sebemenší chybu. Vše tedy bylo nutné důkladně natrénovat do velkého airbagu.

Velkou náročnost ilustruje už jen fakt, že double backflip, se kterým Travis Pastrana v roce 2006 vyhrál na X Games, od té doby skočili pouze tři další jezdci a to Scott Murray, Cameron Sinclair a právě Josh Sheehan. Tento Australan je prakticky jediný, kdo jej dělá pravidelně. Triple backflip se tedy velmi pravděpodobně v blízké době opakování nedočká.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , ,