Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Kvalifikaci v Sydney ovládl Levi Sherwood

© Red Bull Media House

V Sydney se odehrála kvalifikace na finálový podnik série Red Bull X Fighters. Nejlepší výchozí pozici do závodu má Levi Sherwood…

Všichni fandové FMX míří své pohledy do Sydney, kde se za několik hodin odehraje poslední závod letošní sezóny X Fighters. Tento závod bude především o tom, kdo získá titul šampiona. Shodný počet bodů na čele tabulky maji Levi Sherwood a Thomas Pages. Naději na obhajobu titulu má i Dany Torres, ale jeho šance je spíše teoretická.

Posledního závodu sezóny se zůčastní jezdci, kteří umí velmi kvalitní triky a šance na dobrý výsledek si může dělat skoro každý. Už kvalifikace byla přehlídka neskutečných skoků. Domácí jezdec Jackson Strong otočil frontflip, to Cam Sinclair skočil 540. Cameron sice při prvním pokusu lehce upadl, ale ve druhé kvalifikační jízdě už tento trik zvládl, takže Tom Pages nebude jediný na startu, kdo tento těžký trik zvládá.

Na startu nebude chybět ani loňský vítěz Josh Sheehan, který loni předvedl už legendární jizdy s triky jako Double Backflip, 360 nebo Miniflip. Letos musel Josh musel kvůli zranění krku vynechat většinu závodů, ale už v kvalifikaci ukázal i Double Backflip, takže se i letos můžeme těšit na kvalitní výkon od tohoto Australana.

Vítězem kvalifikace se stal Levi Sherwood, který má díky tomu nejlepší výchozí pozici k zisku titulu šampiona. Jako druhý se kvalifikoval Eigo Sato. Japonec během jedné ze svých jízd chyboval a tvrdě havaroval, ale incident se obešel bez zranění a Eigo je připraven na hlavní závod.

Sedmé místo v kvalifikaci obsadil Tom Pages a to znamená, že účast ve vyřazovacích soubojích ještě nemá jistou. Tom v kvalifikaci sice neukázal Special Flip, ale skočil třeba 540, kterou poprvé předvedl při minulém závodě a nebo také otočil Backflip, což od něj bylo letos poprvé.

Výsledky kvalifikace na Red Bull X Fighters v Sydney:
1. Levi Sherwood
2. Eigo Sato
3. Taka Higashino
4. Dany Torres
5. Josh Sheehan
6. Jackson Strong
7. Thomas Pagès
8. Cameron Sinclair
9. Blake Williams
10. Javier Villegas
11. Todd Potter
12. Maikel Melero

Kvalifikaci v Sydney ovládl Levi Sherwood 2

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , ,