Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Kyle Baldock vyhrál svou druhou zlatou medaili v BMX DirtAustralan Kyle Baldock vyhrál další zlatou v BMX Dirt, když jeho dvě jízdy ze tří by stačily na pohodlné vítězství v závodě. Stříbrnou medaili se známkou přes 90 získal britský jezdec Ben Wallace a bronzovou pozici obsadil Američan Brandon Dosch.

V prvním kole se publiku na této nejtěžší trati v historii X Games představila dvanáctka těch nejlepších světových jezdců, když tuto část závodu vyhrál Pat Casey a spolu s ním do šestičlenného finále postoupili Ben Wallace, Chris Doyle, Kyle Baldock, Brandon Dosch a TJ Ellis.

Už po prvním finálovém kole se do vedení dostal Kyle Baldock, poté co zajel triky jako 720, frontflip, double tailwhip a nechyběl ani backflip. Skóre 92.33 z prvního kola si ve svém posledním a třetím pokusu ještě zlepšil jízdou, která zahrnovala backflip whip to late barspin, 360 barspin, whip, double tailwhip a frontflip na konečných 95 bodů.

Baldock měl velký náskok na druhého

„Zdá se, jako by to ani nebyla pravda,“ radoval se Baldock poté, co vyhrál své třetí zlato v kariéře, když navázal na loňské triumfy z Foz do Iguaçu, kde ovládl BMX Dirt a také BMX Park. Australan pojede Park i na těchto X Games, čili má solidní šanci na ještě jednu medaili. „Všichni kluci tady jsou ti nejlepší na světě. Uspět může každý. Všechno co pro to můžu udělat, je jet naplno, jak dokážu a uvidíme, co se stane,“ řekl k nedělnímu závodu.

Baldockovu nadvládu potvrzuje fakt, že druhý Ben Wallace na něj ztratil téměř 5 bodů, když za svou poslední jízdu dostal 90.33, k čemuž mu pomohly i triky jako no handed 360, backflip, double tailwhip nebo také no handed backflip. To třetí Brandon Dosch měl nejlepší prostřední jízdu za 88.33 bodů, která zahrnovala například 720, tailwhip, 360 nebo triple tailwhip.