Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Best Trick bude letos hodně našlapanýX Games se nazadržitelně blíží a jednou z nejsledovanějších disciplín bude jako vždy Moto X Best Trick, kde se i letos budou bourat hranice nemožného…

Jako každý rok, tak i letos se nám předvedou ti nejlepší jezdci na světě, kteří budou mít na svůj výkon dva pokusy, ze kterých se započítává ten lepší z nich.

Tento rok bude obzvláště našlapaný, jelikož budou k vidění pokusy o triky jako bike flip nebo rodeo 720. Best Trick se velmi vyvíjí, v roce 2001 diváci mohli vidět, jak se Carey Hart pokoušel o backflip, v roce 2006 skočil Travis Pastrana double backflip. K vidění zde byly i různe body varialy, zatím jsme mohli zhlédnout tři verze a každá si odvezla zlatou, dvakrát triumfoval Kyle Loza a jednou Chuck Carothers.

Kyle Loza má letos v plánu skočit bike flip a rozšířit tak svou sbírku tří zlatých medailí, které získal v letech 2007 až 2009. Kyle tento trik trénuje už dva roky a pokoušel se o něj v závodě o nejlepší trik vrámci Monster Cupu v Las Vegas. Zde ale trik nezvládl a upadl, ale podle všeho by mělo být možné tento obtížný trik zvládnout.

Další z favoritů na startu bude Clinton Moore, který má v plánu otočit rodeo 720 se kterým zde dvakrát soutěžil Travis Pastrana. Travis tento trik na X Games nikdy neustál, ale existují video, ve kterém to zvládl. Loni Travisovi tento trik překazil jeho pokus o „Pastranathon“, jelikož si po nepovedeném pokusu zlomil nohu. Clinton tento trik velmi trénoval a věří, že to zvládne a odveze si z Los Angeles medaili, nejlépe tu zlatou.

V aréně Staples Center se předvedou také Japonec Taka Higashino a Kanaďan Bruce Cook. Taka už je známý účastník této disciplíny a pro letošek si údajně připravil Rock Solid backflip. Novou backflipovou kombinaci má připravenou i úplný nováček Bruce Cook, pro kterého to bude první účast na X Games, ale zároveň i úplně první závodní zkušenost. Tento kanadský jezdec několik týdnů piloval svůj trik u Travise Pastrany, takže rozhodně dostával cenné rady od toho nejlepšího v oboru.

Poslední dva roky byla zlatá medaile kořistí některého z australských jezdců, jednou triumfoval Cameron Sinclair a loni vyhrál Jackson Strong. Sinclair jinak též zvaný „Mr. Double Backflip“ má tuto dvojitou rotaci zvládlou asi nejlépe na světě, jelikož předvedl největší počet double backflipů ze všech jezdců, co tento trik umí. Cameron má na těchto X Games v plánu předvést nějakou variaci double backflipu, loni to byl nac nac double backflip a stříbrná medaile.

Do závodu zasáhne i další Australan Mark „Monz“ Monea, který se znovu pokusí o jeho šílený front flip 360, se kterým vyhrál na Monster Cupu. Loni se dokonce při Best Tricku pokoušel o verzi no-handed, ale po dopadu upadl, ale letos rozhodně není bez šance.

K dalším favoritům se rozhodně řadí i Jackson Strong, který loni vyhrál s frontflipem, když ustál historicky první frontflip v závodě. Letos se Jackson, ale i Thomas Pages z Francie chystají na nějaký nový body varial. A všichni víme, že různé body varialy už vyhrály 4 zlaté medaile, tak třeba letos přibude pátá.

Závod rozhodně nemá jasného favorita. Na medaile můžou pomýšlet všichni jezdci, jelikož triky, které jsou v plánu budou hodně obtížné. Mělo by být k vidění několik světových premiér a doufejme, že se závod letos obejde bez zranění.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , ,