Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Levi Sherwood vyhrál kvalifikaci v japonské Osace

Jason Halayko/Red Bull Content Pool

Druhá zastávka toho nejlepšího FMX na planetě Zemi, tedy seriálu Red Bull X Fighters, započala v japonské Osace tréninky a kvalifikací, která dopadla celkem podle očekávání, když ji ovládl vítěz úvodního závodu v Mexiku Levi Sherwood.

Novozélanďan to ale v závodě nebude mít jednoduché, jelikož konkurence je na velmi vysoké úrovni a podle všeho v zítřejším závodě uvidíme i světové premiéry velmi těžkých triků, které avizují loňští finalisté Tom Pages a Taka Higashino. Kvalifikaci navštívilo 8 500 diváků a to znamená, že na závod bude plno.

Levi Sherwood opět bezchybně

Už v kvalifikaci to byla velmi zajímavá podívaná, když Levi Sherwood zajel, tak je u něj zvykem bez chyby a předváděl ty nejprotaženější triky. Ze druhého místa do závodu vyrazí Dany Torres to mu zajistil například jeho oblíbený Paris Hilton Backflip. Třetí místo je trochu překvapení, jelikož ho zaslouženě vybojoval francouzský letec Remi Bizouard.

Čtvrtou startovní příčku získal Mat Rebeaud, když otočil jednu světovou premiéru a to Flair Nac Nac, což bude do hlavního závodu jistě velmi silná zbraň. Australan Rob Adelberg po solidním výkonu obsadil pátou příčku. Příznivci Toma Pagese nejspíše čekali více než šesté místo v kvalifikaci, ale Francouz má do závodu nachystanou premiéru triku Bike Flip. O tento skok se už před lety pokoušel i Kyle Loza například při Monster Energy Cup a na X Games, ale neúspěšně. Američan to ale zkoušel na normálním rovném skoku a Pages to má natrénováno na quarterpipe.

Libor Podmol se kvalifikoval na 11. pozici

Jediný Američan na startu Wes Agee předvedl v kvalifikaci podle rozhodčích výkon na sedmé místo, další Francouz na startu David Rinaldo je po sobotě devátý. Nejlepší domácí jezdec Kota Kugimura získal deváté místo a hned za ním se umístil Daice Suzuki. Jediný český zástupce na startu tohoto prestižního klání Libor Podmol se kvalifikoval na jedenácté pozici a tak ho nemine účast v prvním kole.

Přítomní fandové dopředu poženou i místního samuraje Taku Higashina, který tréninku havaroval a během kvalifikace odpočíval, ale do závodu by podle všeho měl zasáhnout a slibuje nějaký nový trik. Ale aby ho mohl zkusit, tak ještě bude muset úspěšně projít prvním nerotačním kolem, stejně jako Libor Podmol.

Výsledky kvalifikace – Red Bull X Fighters Osaka 2014
1. Levi Sherwood (NZL) 83,2 bodů
2. Dany Torres (ESP) 81,7
3. Remi Bizouard (FRA) 80,9
4. Mat Rebeaud (SUI) 80,0
5. Rob Adelberg (AUS) 79,5
6. Thomas Pagès (FRA) 79,3
7. Wes Agee (USA) 78,7
8. David Rinaldo (FRA) 78,4
9. Kota Kugimura (JPN) 77,2
10. Daisuke Suzuki (JPN) 76,5
11. Libor Podmol (CZE) 76.0

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , ,