Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Libor Podmol ovládl oba závody v LinciV rakouském Linci započala nová sezóna v FMX a pro české barvy dopadl první závodní víkend mistrovství Evropy roku 2014 velmi dobře…

Mezi největší adepty na stupně vítězů byli Libor Podmol, Maikel Melero, Remi Bizouard a ambice na dobré umístění si jistě dělali také Petr Pilát nebo Brice Izzo. Každý z této pětice závodníků měl v zásobě ty nejtěžší triky a tedy diváci se rozhodně nenudili.

Libor Podmol vítězí, Petr Pilát těsně pod stupni

Spolu se zmíněnou pěticí favoritů se do pátečního finále kvalifikoval italský letec Massimo Bianconcini, na kterého nakonec zbylo konečné šesté místo. Velmi těsně pod stupni vítězů se v umístil Petr Pilát, když ztratil jen 2 body na francouzského závodníka Remiho Bizouarda.

O dalších 8 bodů vpředu se nacházel Maikel Melero, který na vítězství ztratil pouhý jeden bod. Rozhodčí rozhodli, že nejlepší finálový výkon předvedl Libor Podmol se ziskem 384 bodů. Vítěz ukázal bezchybný výkon, který okořenil zajímavou kombinací, když otočil Cliffhanger Backflip s přistáním bez držení.

Sobotní double pro české barvy. Podmol první, Pilát druhý

Sobotní finále mělo lehce jinou sestavu, jelikož se dokázal kvalifikovat Australan Joel Brown, který ale přední pozice neohrozil a zbylo na něj šesté místo. K vidění byly znovu špičkové triky, stejně jako v pátek. Jak je v dnešním FMX zvykem, jezdci většinou do svých jízd zařadili prvky jako Tsunami Backlip, Seat Grab Backflip nebo třeba také Cordova Backflip.

Sobota dopadla z českého pohledu ještě lépe než pátek, jelikož Petr Pilát si polepšil na druhou příčku. Brice Izzo se také polepšil a to na třetí místo. Změny nenastaly na pozici pro nejlepšího jezdce, jelikož i druhý den v Linci ten nejlepší výkon předvedl Libor Podmol a po prvním víkendu má na svém kontě maximální možný počet bodů.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , ,