Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Mark McMorris vyhrál Slopestyle, Shaun White bez medaileMark McMorris získal v Aspenu už svou letošní druhou medaili, když ve Slopestylu nenašel přemožitele…

Mark se měsíce důkladně připravoval na souboj s legendárním fenoménem tohoto sportu Shaunem Whitem, který letos vyšel lépe pro devatenáctiletého kanadského jezdce.

Mark McMorris tak navázal na letošní stříbro z Big Air a zároveň dokázal obhájit loňské zlato ze Slopestylu. Letos se jedná o poměrně výrazné vítězství, jelikož druhý v pořadí Maxence Parrot ztratil 8 bodů, třetí místo získal Seppe Smits.

Vítěz závodu si prvenství pojistil poslední třetí jízdou, za kterou dostal rovných 98 bodů, výhru by mu zajistil i jeho první výkon, který byl oceněn na 94.66 bodů. Mark McMorris jako první v historii této disciplíny zvládl backside triple cork 1440, dále ukázal třeba i velmi obtížný cab double cork 1260.

O útok na přední příčky se pokoušel i Shaun White, ale letos mu to nevyšlo, jelikož v posledních dvou jízdách upadl a body z první nestačily na lepší než páté místo.

I stříbro putuje do Kanady, jelikož ho získal Max Parrot, který také dokázal otočit triple cork. Tento trik se naučil teprve před dvěma týdny, ale předvedl čisté provedení a i to přispělo k jeho 90 bodům. To bronzovou medaili vyhrál belgický jezdec Seppe Smits, když jeho nejlepší jízda byla ohodnocená na 85 bodů.