Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Mike Mason získal zlato ve Speed and StyleVe finále Speed and Style se stejně jako loni potkali Mike Mason a Nate Adams, ale letos si medaile rozdělili obráceně…

Aréna Staples Center viděla stejný finálový souboj jako loni. Na start se postavili Mike Mason a Nate Adams. Mike se ihned po startu dostal do vedení a svůj náskok navyšoval až do cíle. V loňském ročníku jako první projel cílem také Mike Mason, ale Nate Adams dostal hodně bodů za styl a vyhrál. Letos si tito jezdci své pozice prohodili.

Nate Adams svým výsledkem potvrdil, že patří k největším hvěznám FMX, jelikož získal už svou 13. medaili na této nejprestižnější akci. Tímto výkonem vyrovnal Travise Pastranu, který na motorce získal také 13 medailí, ale Travis jich ještě pár přidal i v autě.

Nate se na těchto X Games zůčastnil i freestylu a je to takový návrat zpět na scénu. Jelikož měl 10 měsíců pauzu kvůli zranění ramene. „Rameno ještě není stoprocentní,“ prohlásil o svém zranění. „Ještě před dvěma měsíci jsem seděl na gauči a nevěděl jsem, jestli mě budou mí sponzoři chtít. Ale ukázal jsem, že pořád dokážu zajet, tak jako dříve a to je pro mě důležité,“ dodal dále.

Velmi dramatický moment přišel v semifinále, ve kterém se proti sobě postavili Edgar Torronteras a Nate Adams. Edgar, kterému podlehl například i Carey Hart, jel s Natem velmi natěsno, ale nedotočil backflip, po kterém následoval tvrdý pád. To znamenalo, že bronz už potřetí za sebou získal Ronnie Faisst.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , ,