Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Našlapaná startovní listina pro Red Bull X Fighters v Madridu

© Red Bull Media House

Už jen dny nás dělí od závodu Red Bull X Fighters v Madridu a uvidíme tak znovu to nejlepší, co nám FMX momentálně nabízí…

Už při pohledu na seznam jezdců je jasné, že se fandové budou bavit. Na startu nebudou chybět ani medailisté z posledních X Games. Rozhodně velké šance na dobrý výsledek má Taka Higashino, který na X Games získal zlato ve freestylu a stříbro v best tricku. Tento jezdec umí například i Rock Solid Backflip, což bude určitě velká výhoda proti ostatním. Do závodu samozřejmě zasáhne i jeho populární krajan Eigo Sato.

Madridského klání se zůčastní i dva domácí toreadoři a to loňský šampion Dany Torres, kterému se letos moc nedaří a tento nepříznivý vývoj by chtěl v Madridu zvrátit. Dalším domácím jezdcem bude Maikel Melero. Divákům se v aréně Plaza de Toros de Las Ventas předvedou i dva protinožci a to Australan Blake Williams a také Levi Sherwood z Nového Zélandu, oba tito jezdci mohou určitě pomýšlet na přední příčky.

Nebude chybět ani Tom Pages, který by mohl být černým koněm závodu. Tento Francouz se velmi dobře prezentoval v Glen Helen, kde obsadil druhou pozici i přesto, že neskočil backflip, ale zato ukázal bezchybný Volt. Tom umí dokonce i jeden další body varial, se kterým získal čtvrté místo v disciplíně Best Trick na X Games koncem června. Do závodu zasáhne ještě jeden francouzský letec a to Jeremy Rouanet.

Dalšího letošního závodu se zůčastní také bývalý šampion Mat Rebeaud, který by určitě chtěl navázat na své velké úspěchy z minulosti, ale to se mu letos moc nedaří i kvůli zranění z dřívější doby, která se neustále ozývají. To úspěšný rok má zatím Todd Potter, který je v čele bodování. Velmi dobře se v Glen Helen předvedl další jezdec z USA a to Wes Agee, který dostal šanci se ukázat i v Madridu. Na startu nebude chybět také Javier Villegas z Chile.

Jen dny chybý do startu tohoto asi nejznámějšího podniku světa FMX. Závody F1 mají Monako a v podstatě ten stejný význam má Madridské klání Red Bull X Fighters pro FMX. Adeptů na stupně vítězů je rozhodně dost a tak se diváci a fandové mají na co těšit.

Závod bude možné sledovat normálně v televizi na Nova Sport a nebo i zde http://live.redbull.tv/events/88/xfighters-madrid/.

Seznam jezdců:
Dany Torres (ESP)
Blake Williams (AUS)
Eigo Sato (JAP)
Tom Pages (FRA)
Levi Sherwood (NZL)
Todd Potter (USA)
Javier Villegas (CHI)
Maikel Melero (ESP)
Taka Higashino (JAP)
Wes Agee (USA)
Jeremy Rouanet (FRA)
Mat Rebeaud (SUI)

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , ,