Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Red Bull X Fighters Řím Nate Adams

Red Bull Content Pool - Images

Třetí závod sezóny vyhrál Nate Adams, pro kterého to byla už druhá výhra v řadě. Vítěz kvalifikace a úvodního závodu Dany Torres upadl a jeho ztráta na čelo šampionátu se prohloubila.

Dvanáctka těch nejlepších FMX jezdců předváděla své umění před davem čítajícím 45 000  fandů, což znamená, že kapacita stadionu nebyla zaplněna. Jezdcům byla k dispozici velká trať, která dávala možnost pro různé využití a velké skoky. Do závodu kvůli zranění bohužel nezasáhl Petr Pilát, ale sezóna ještě nekončí a možná se ještě účasti v podobě Petra Piláta nebo Libora Podmola dočkáme.

Závod byl poznamenán množstvím chyb od mnoha jezdců, loňský vítěz Danny Torres dokonce upadl a byl z toho velmi zklamaný. Chyboval mnoho jezdců a dokonce i pozdější vítěz Nate Adams, který byl vícekrát dlouhý na dopadech. Největší překvapení závodu byl nejspíše Josh Sheehan na konečné třetí pozici.

 

ČTVRTFINÁLE:

Andre Villa vs Adam Jones 4-1

Ještě hodinu před závodem Adam nevěděl jestli pojede kvůli bolavému kolenu, ale nakonec předvedl velmi solidní jízdu, ve které předvedl i svou specialitku a tou je velmi protáhlé dead body. To Andre ukázal svůj standard, který je velmi vysoko a postoupil dále.

Josh Sheehan vs Eigo Sato 3-2

Talentovaný Josh a zkušený Eigo se utkali ve vyrovnaném souboji, který nakonec dopadl lépe pro Joshe. Josh předvedl první 360 dne a přidal do ní i heel clicker, dále velmi protažený tsunami flip a také takový mini backflip, který jsme mohli loni několikrát vidět i od Andreho.

Robbie Maddison vs Nate Adams 0-5

V Brazílii se tito dva borci utkali ve finále, ale teď bylo jasné, že jeden z nich medaili nezíská. Robbie se do své jízdy pustil s velkým nasazením, předvedl i přetěžký Volt, bohužel pro něj po tomto triku začal chybovat a Nate ho s přehledem porazil.

Blake Williams vs Dany Torres 5-0

Blake ukázal, že je i showman, když diváky dostal do varu vystoupením po jízdě, kde předváděl stojku na hlavě. Dany do své jízdy vjížděl jako papírový favorit, ale hned na prvním skoku chyboval a upadl. Je v pořádku, ale zklamaný. Dany se tak umístil na páté příčce a Blake šel pochopitelně do semifinále.

 

SEMIFINÁLE:

Josh Sheehan – Nate Adams 2-3

Josh jel dobře, ale překvapení se nekonalo a Nate i přes pár dlouhých dopadů postoupil do finále. I tak se Josh mohl radovat ze svého premiérového umístění na stupních vítězů.

Bilko Williams – Andre Villa 2-3

Oba jezdci výrazně chybovali. Jízdy vypadaly celkem vyrovnaně a hodnocení tomu odpovídá Andre i přes chyby z kraje své jízdy, kdy byl krátký na jednom dopadu, postoupil do finále.

 

FINÁLE:

Andre Villa – Nate Adams 1-4

Oba dva ukázali proč patří dlouhodobě do světové špičky, ale vyhrát může jen jeden a porota určila za vítěze závodu Nata Adamse, který tento rok už podruhé zničil svou konkurenci. Pro Nata to bylo jeho páte vítězství v kariéře.

 

Římský závod měl ještě jednoho vítěze a stal se jím Clinton Moore z Austrálie, který díky triku Volt vyhrál best move a odnesl si odměnu 1500 USD. Tato cena se dává za nejlepší trik, který je předveden během jízdy, minule si tuto cenu převzal Adam Jones. Ani tento složitý trik Clintona neposunul do čtvrtfinále, ale televizním divákům tuto parádu předvedl také Robbie Maddison.

 

Výsledky:

1. Nate Adams (USA)
2. Andre Villa (NOR)
3. Josh Sheehan (AUS)
4. Blake Williams (AUS)
5. Dany Torres (ESP)
6. Eigo Sato (JAP)
7. Adam Jones (USA)
8. Robbie Maddison (AUS)
9. Javier Villegas (CHL)
10. Maikel Melero (ESP)
11. Massimo Bianconchini (ITA)
12. Clinton Moore (AUS)

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , ,