Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
x fighters brazilie maddison

Red Bull Content Pool - Images

Americký jezdec Nate Adams vyhrál druhý podnik série Red Bull X Fighters, který se odehrál v Brazílii. Druhou pozici obsadil Robbie Maddison z Austrálie a třetí místo vybojoval Andre Villa z Norska. Na postavení tratě v centru Brasílie na místě zvaném Esplanada dos Ministerios bylo potřeba 7 300 kubíků hlíny, kterou přivezlo dohromady 600 náklaďáků. Na závod se přišlo podívat téměř 100 000 diváků, kteří vytvářeli skvělou atmosféru.

Do závodu se neprobojoval místí borec Gilmar Flores, který obsadil jedenáctou příčku a byl poslední z jezdců, kteří se do závodu zapojili. Dany Torres bohužel nemohl nastoupit kvůli zranění nohy a tak nerozšířil své bodové konto, které čítá 100 bodů za první místo z Dubaje.

Čtvrtfinále

Javier Villegas vs Andre Villa

Javier se předvedl jako první, jelikož měl horší umístění z kvalifikace. Úkázal velmi dobrou jízdu a svým výkonem si řekl o případné nominace do dalších závodů, ale i tak to na Andreho nestačilo. Nor jako vždy předvedl kvalitní výkon a rozhodčí ho poslali do semifinále.

Levi Sherwood vs Eigo Sato

Z této nabité dvojice nakonec postoupil Levi, který dokonce neskočil ani jeden backflip, ale jeho jízda byla velmi rychlá a předváděl široké spektrum triků. Zato Eigo dělal i flipové kombinace, ale i hodně chyb na dopadech, když byl mnohokrát krátký a tak postoupil Levi.

Adam Jones vs Robbie Maddison

Adam se do jízdy jak vždy pořádně vložil a předvedl i svou specialitku, takové velmi protažené Dead Body, k tomu hodně backlipových variant. Ale i tak to na Robbieho nestačilo, byl prostě lepší.

Blake Williams vs Nate Adams

Toto byl souboj jezdců, kteří ovládají 360, ale ani jeden tento trik nepředvedl.  Blake, který byl poslední postupující do hlavního programu zajel dobrou jízdu, ale vítěz kvalifikace si s ním poradil a bez problémů postoupil do semifinále.

Semifinále

Robbie Maddison vs Levi Sherwood

Levi znovu ukázal jízdu bez backflipu, což na jezdce jakým je Robbie nemohlo stačit a tak měl Robbie jistou účast ve finále.

Nate Adams vs Andre Villa

Hodně nabitý souboj dvou elitních jezdců, ze kterého vyšel lépe Nate Adams, ale i tak Andre obsadil znovu umístění na stupních vítězů, i když si oproti Dubaji pohoršil o jednu pozici.

Finále

Nate Adams vs Robbie Maddison

Finálovou bitvu dvou velikánů FMX posledních let zahájil pokořitel mnoha šílených rekordů Robbie Maddison velmi povedenou jízdou. Nate znovu předvedl jízdu jako z učebnice a rozhodčí nakonec určili za vítěze Nata, který se tak posunul do čela šampionátu.