Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Pierre-Luc Gagnon dokázal zvítězit ve VertuPierre-Luc Gagnon vyhrál svou šestou zlatou medaili na X Games, když nenašel přemožitele ve Vertu. Stříbrnou medaili získal Bucky Lasek a bronz bral Andy MacDonald…

Letošních X Games se nezůčastnil Shaun White a to znamenalo větší šance na medaile pro ostatní soutěžící, jelikož Shaun by nejspíše předvedl špičkový výkon. Ale to se nedozvíme, protože kvůli nabité zimní části sezóny se rozhodl, že letos letní X Games vynechá.

Zlatou medaili tak dokázal ukořistit Pierre-Luc Gagnon z Kanady, který si oproti loňsku polepšil o jednu pozici. Bucky Lusek se také zlepšil o jednu příčku, když tentokrát získal stříbro a může ho tak zařadit do své sbírky medailí, ve které má i 4 zlaté. Bucky za svou nejlepší jízdu získal 91 bodů, takže stejně jako Pierre-Luc, ale to nestačilo, jelikož kanadský jezdec podal lepší výkony v ostatních jízdách.

Třetí pozici obsadil další z legendárních jezdců a to Andy MacDonald, který za svůj výkon od rozhodčích dostal 85.7 bodů. Andy znovu potvrdil, že pořád patří ke špičce a také mezi legendy skateboardingu, což potvrzuje i jeho 22 medailí z X Games.

Do závodu zasáhl i Tom Schaar, kterému je pouhých 12 let. Tom se dokázal probojovat až do finále, ve kterém obsadil sedmé místo, které si tento talentovaný jezdec v budoucnosti rozhodně vylepší. Další mladý skateboardista Mitchie Brusco (15 let) se do finále těsně nedostal a skončil na deváté pozici.