Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

První den X Games - Podmol získal další medaili
X Games v texaském Austinu měly ve čtvrtek na programu první disciplíny, když své síly poměřili závodníci ve dvou motocyklových disciplínách…

Premiérově se o medaile závodilo disciplíně označené Harley Davidson Flat Track a tedy takové americké obdobě evropské ploché dráhy. Do finálové skrze kvalifikace a rozjížďky postoupilo dvanáct závodníků, když první zlatou medaili letošních X Games si po dvacetikolovém závodě na krk pověsil Bryan Smith, kterého na stupních vítězů doplnili Sammy Halbert a Brad Baker.

Libor Podmol bojoval o medaile

První den byl zároveň tím nejatraktivnějším z českého pohledu, jelikož do boje o medaile zasáhl také Libor Podmol v Moto X Step Up. Pravidelný účastník olympiády extrémních sportů opět podal velmi dobrý výkon a tentokrát získal stříbrnou medaili, což je jeho už pátý cenný kov z X Games (1x zlato, 2x stříbro a 2x bronz).

Ve čtvrtečním závodě se stala poměrně kuriózní situace, když laťku ve výšce 33 stop (10.058 metru), stejně jako Libor Podmol, překonali také Massimo Bianconcini a Bryce Hudson. To znamená, že nikdo nezískal bronz, ale byly uděleny tři stříbrné medaile. Roli největšího favorita potvrdil Ronnie Renner, který jako jediný přeskočil 34 stop (10.363 metru) a vyhrál tak na X Games už své sedmé zlato.