Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Red Bull Stratos - Sonický třesk zachycen

© Red Bull Media House

O rekordním skoku Felixe Baumgartnera je za ty skoro tři týdny na internetu plno informací. Postupně jsou zveřejňována různá videa z tohoto jedinečného výkonu a jedno z nich zachycuje i sonický třesk…

Snad každý se během posledních týdnů dostal do styku s informacemi o projektu Red Bull Stratos. Felix Baumgartner skočil z výšky zhruba 39 kilometrů (39,045 metrů) a stanovil hned několik rekordů.

Jedním z hlavních cílů tohoto projektu bylo překonat rychlost zvuku a to se také povedlo. Rakouský skokan dosáhl rychlost 833.9 mph (1,342.8 km/h). Což je nový rekord, který jen tak někdo nezmění.

Dnes se můžeme podívat na krátký videoprofil tohoto rakouského odvážlivce. Toto video obsahuje stručný seznam skoků, které už Felix zvládl. Další video je přímo z rekordního skoku a je zde zachycen sonický třesk, který vzniká při prolomení rychlosti zvuku (00:25).

Sdílet přes Facebook
Témata: ,