Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Simon Dumont

Red Bull Content Pool - Images

Tento víkend se Simon Dumont, což je medailista z Winter X Games a Dew Tour, organizoval jednu lyžařskou akci v rodných horách. Třetí ročník contestu nazvaném Dumont Cup se znovu odehrál v Sunday River v Newry, což je ve státě Maine. Tato akce je jedna z šancí pro neznámé jezdce, aby se dostali mezi profíky. Posledně tuto akci vyhrál Alex Schlopy, který tuto zimu dominoval v Big Airu na zímních X Games. V rozhovoru pro ESPN Simon mluvil o této akci a také o vlastních plánech.

Co to pro tebe znamená, přinést takovou akci do rodných hor na východním pobřeží?

Dělám to, protože vím, že je tady hodně talentovaných jezdců pro které je hodně těžké prorazit. Není tady hodně soutěží, které by jim dávali příležitost ukázat jejich talent.

Jak moc jsi v celé akci zapojen?

Jsem v tom zapojen celkem slušně, zajišťuji kontakt z jezdci, formát závodu a tak. Nejsem moc na papírování, ale i tak jsem v tom hodně zapojen. Dal jsem do toho hodně úsilí a jsem přesvědčen, že je to prvotřídní událost.

Co je tento rok na akci nového?

Tento rok chci tří skoky, ale je těžké navrhnout dráhu přesně tak jak chci. Příští rok to chceme zase udělat větší a lepší. Celkově je to dobrá akce, ale nyní zde potřebujeme dostat co nejvíce lidí, aby se soutěži dostalo uznání.

Můžeš říct něco málo o trati?

Nemůžu toho moc prozradit. Ale chtěl bych tam quarter pipe, jelikož ukáže lyžařovu všestranost. Dále velký skok, další skoky, raily, aby to bylo jako ostatní běžné závody.

Takže můžou přijet „děti“ zajezdit si, dostat tvoje hodnocení a další?

Je to o tom mít pěkný den – jíst burgery, lyžovat, mít velkou jam session. Když přijedou, tak si to můžou užít, není to jen o těch dvou hodnocených jízdách. Zalyžují si, poznají nové lidi, sní nějaké jídlo, my poté vybereme pár postupujících do dalších kol, později do semifinále…

Kdo z profíků pojede tento rok?

Potvrzení stále přicházejí, ale rozhodně Jossi Wells, Gus Kenworthy, Phil Casabon, Henrik Harlaut, Tom Wallisch, Alex Schlopy, Joss Christiansen, Ian Cosco, Mike Riddle, a TJ Schiller, který vlastně taky pomáhá s organizací.

Na základě předváděných výsledků to vypadá, že se Alex Schlopy hodně zlepšil po loňské výhře na tvém závodě.

Jasně, byl to pro něj skvělý start. Věděl jsem, že je v něm potencionál a to byl i jeden z důvodů proč jsem ho pozval na Jon Olsson Invitational, kde jsem soutěžil já nebo Tom Wallisch. Jsem rád, že Dumont Cup byla jeho první velká výhra a doufám, že se bude vracet.

Co se bude muset udělat pro letošní výhru?

Jezdci budou muset jezdit dobře a taky dělat různé double variace. Prostě se všichni musí snažit, když se sejdou ti nejlepší na světě.

Ty jsi loni nezávodil, tak mě zajímá důležitá otázka: Co tento rok?

Myslím, že letos budu jezdit. Chci bodovat ve slopestylu a stát se šampionem AFP world tour.

.

Sdílet přes Facebook
Témata: , ,