Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Seznam závodníků pro Red Bull X Fighters v Mexiku

Chris Tedesco/Red Bull Content Pool

Začátek nového ročníku Red Bull X Fighters se blíží každým dnem a právě byl zveřejněn seznam jezdců, kteří se utkají 14. března o první body.

Pro letošní ročník je v plánu 5 zastávek, které se odehrají na 4 kontinentech a už teď se můžeme těšit na velkolepou podívanou o kterou se postarají ti nejlepší světový jezdci.

Sezóna začne v Mexiku, poté závodníci zavítají do japonské Osaky. Následují dvě evropské zastávky v Madridu a Mnichově, to závěr sezóny bude patřit jihoafrické Pretorii.

Favorité: Pages, Torres a Sherwood

Samozřejmě největším favoritem na startu nového ročníku bude Tom Pages, který obhajuje loňské bezkonkurenční výkony. Tento Francouz má i letos v plánu přinést nějaké novinky, čili je šance, že uvidíme ještě něco lepšího než Flair, Special Flip nebo Volt. Pages už před lety skočil Frontflip a v nedávno zveřejněných videích Pastranaland zkoušel i Double Frontlip, ale o tak těžký skok se asi určitě nikdo v normálním závodě nepokusí.

Hlavní roli v boji o mexický primát a také titul by měl sehrát, jako každý rok, Dany Torres ze Španělska. Torres má určitě co ukázat a jeho bezchybné triky jako Paris Hilton Flip, Oxecutioner Flip a další ho řadí velmi vysoko.

Třetím aspirantem na nejvyšší příčky je určitě i Levi Sherwood, šampion roku 2012, kterému se ale loňský ročník nevyvedl podle představ. Sherwood má v zásobě hlavně velmi protažený Tsunami Backflip plus další pořádně protažené triky.

Libor Podmol a další pronásledovatelé

Zajímavou podívanou jistě předvede i Josh Sheehan, což je dnes v podstatě jediný jezdec na světě, který skáče Double Backflip a už i v rámci Red Bull X Fighters tento obtížný skok několikrát skočil.

Českého fandu potěší hlavně fakt, že na startu v Mexiku bude i česká hvězda Libor Podmol, který tak může navázat na loňské páté místo z Dubaje, což bylo jeho zatím nejlepší umístění v X Fighters.

Startovní listina v podstatě obsahuje dvanáctku závodníků z nichž snad každý si může dělat ambice na případné stupně vítězů. Za nejslabší článek můžeme považovat domácího Ericka Ruize a trochu slabší je asi i Clinton Moore, ten ale umí například těžký Volt.

Seznam jezdců:
1. Tom Pages (FRA)
2. Dany Torres (ESP)
3. Remi Bizouard (FRA)
4. Levi Sherwood (NZL)
5. Rob Adelberg (AUS)
6. Javier Villegas (CHL)
7. Josh Sheehan (AUS)
8. Libor Podmol (CZE)
9. Adam Jones (USA)
10. Maikel Melero (ESP)
11. Clinton Moore (AUS)
12. Erick Ruiz (MEX)

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , ,