Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Sherwood ovládl mexickou kvalifikaci, Podmol ustál Surfer Flip

Sebastian Marko/Red Bull Content Pool

Nejlepší světová série v FMX začíná tuto sobotu v Mexiku a jezdci už mají za sebou tréninky a kvalifikaci, která dopadla zhruba podle předpokladů.

Najde Tom Pages tento rok přemožitele? To je asi hlavní otázka pro celý nový ročník. Kvalifikace naznačila, že to s obhajobou titulu určitě nebude mít lehké, jelikož Levi Sherwood dost rázně vyrazil do útoku.

A další jezdci si jistě také dělají zálusk na letošní titul. Očekává se, že tento rok více závodníků dokáže například Flair a jiné obtížné triky, jedna taková poslední novinka pochází z českých luhů a hájů.

X Fighters nejlépe zahájil Levi Sherwood

Šampion z roku 2012 sice loni neměl zrovna nejpovedenější sezónu, ale letos se jistě řadí k největším favoritům a to potvrdil už v kvalifikaci, kterou vyhrál. Závodník z Nového Zélandu v Mexiku vyráží z nejlepší pozice za šestou výhrou kariéry a také se mu nabízí možnost zvítězit tam, kde své účinkování v Red Bull X Fighters v roce 2009 započal vítězstvím jako 17letý.

Z druhého místa se kvalifikoval další protinožec a to Australan Josh Sheehan, který se i díky tomu, že umí Double Backflip řadí jistě k největším favoritům závodu. A má tak šanci navázat na své zatím jediné vítězství, které zaznamenal při domácím závodě v roce 2011.

Třetí nejlepší pozici má po kvalifikaci obhájce loňského titulu Thomas Pages z Francie. Na lepší místo mu nestačilo ani to, že bez problémů zvládl své velké trumfy z loňska, tedy Flair 540, Special Flip a také Volt. Další adept na přední příčky a šampion ročníku 2011 Dany Torres se kvalifikoval jako pátý.

Libor Podmol úspěšně zvládl Surfer Flip

Jediný domácí jezdec na startu Erick Ruiz skončil poslední, tedy jedenáctý, protože Clinton Moore do kvalifikace kvůli zranění z tréninku nezasáhl. Erick se ještě bude snažit před domácím publikem postoupit do hlavního programu. V tomto předkole se střetne i s Liborem Podmolem, který i přesto, že ve svých kvalifikačních jízdách, jako první na světě otočil Surfer Flip, obsadil deváté místo.

Závod bude na místě sledovat zhruba 38 000 diváků, kteří se podle všeho určitě nebudou nudit. Možnost vidět ty nejlepší FMX jezdce planety je také na online streamu zde: http://live.redbull.tv/events/339/red-bull-x-fighters-2014-mexico/

Výsledky kvalifikace na Red Bull X Fighters v Mexiku 2014
1. Levi Sherwood (NZL)
2. Josh Sheehan (AUS)
3. Thomas Pages (FRA)
4. Rob Adelberg (AUS)
5. Dany Torres (ESP)
6. Adam Jones (USA)
7. Javier Villegas (CHI)
8. Maikel Melero (ESP)
9. Libor Podmol (CZE)
10. Remi Bizouard (FRA)
11. Erick Ruiz (MEX)

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , ,