Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Steve McCann obhájil zlatou v BMX Big AirPoslední disciplína letošních X Games, na kterou se podíváme trochu podrobněji je BMX Big Air. Tady nennašel konkurenci Steve McCann…

Steve McCann do závodu nastupoval jako obhájce loňského zlata a to znamená, že ostatní měli velkou motivaci ho porazit a překazit mu jeho obhajobu. To se ale nepovedlo, jelikož Steve ve své poslední jízdě předvedl no-handed double front flip a k němu přidal double tailwhip na quarterpipe a obhájil svouj loňský triumf.

Ale bylo to velmi těsné, jelikož Steve McCann od rozhodčích za svůj výkon dostal 92.33 bodů a druhý Zack Warden získal za svou nejlepší jízdu rovných 92 bodů.

Zack měl zatím jako své nejlepší umístění sedmé místo, takže stříbro je velký úspěch. Tento jezdec jako první skočil trik s názvem Iron Lotus a poté následoval triple tailwhip. Iron Lotus je trik, který si Zack vymyslel a zatím ho skočil jako jediný na světě, v podstatě se jedná o kombinace backflip + bike flip.

„Měl jsem těžké časy s dvojitými rotacemi. Ještě před dvěta týdny jsem trénoval do foam pitu u Travise Pastrany a moc se mi nedařilo je dotáčet. Takže jsem byl nervózní celý večer,“ pronesl vítěz, který sice několikrát upadl, ale nakonec se to podařilo a obhájil loňský triumf.

Broz získal Kevin Robinson, který se vrací po zranění ramene. Kevin předvedl velký no-handed backflip a k tomu přidal i no-handed flair. Čtvrté místo letos získal Chad Kagy, který si loni při pádu zlomil stehenní kost. Chad letos ve své nejlepší jízdě předvedl backflip tailwhip, který následoval flair whip.

Letošní Big Air byl velmi vyrovnaný, což potvrzují výsledky nejlepších jezdců. Hodnocení prvních čtyř závodníků se dostalo přes 90 bodů a další v pořadí Morgan Wade dostal 89, Vince Byron získal 88.33, Simon Tabron 86 a Anthony Napolitan jel jen první jízdu, ve které upadl a odnesl to ořesem mozku a byl ohodnocen na 77 bodů.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , ,