Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

SVĚTOVÝ REKORD Bryce Menzies letěl v autě 115 metrůBryce Menzies udělal nový zápis do Guinnessovy knihy rekordů v skoku nebo spíše letu v autě…

Americký offroadový závodník přípravami na tento výkon strávil tři roky, když především poslední půlrok byl podle jeho slov velmi intenzivní.

Hlavním cílem bylo úspěšně doletět za hranici předchozího rekordu, který v roce 2011 stanovil Tanner Foust. Známý závodník a moderátor amerického Top Gearu tehdy autem při známém závodě Indianapolis 500 v rámci reklamní akce Hot Wheels doletěl do vzdálenosti 101 metrů.

Na jeho rekord si v roce 2014 dělal zálusk francouzský lyžař a automobilový závodník Guerlain Chicherit. Ten ve svém speciálu MINI sice potřebnou délku skoku splnil, ale už ve vzduchu se výrazně nahnul dopředu, následně tvrdě narazil do dopadu a následovalo mnoho kotrmelců.

A nyní se před výzvu nejdelšího skoku v autě úspěšně postavil Bryce Menzies. Rekordní pokus dlouhý 115.641 metrů (379.4 stop) předvedl v jednom opuštěném městečku v Novém Mexiku. Atmosféře přidalo, že skákal přímo přes střechy domů zmíněného města duchů.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , ,