Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Torstein Horgmo má další zlato z Big AirTorstein Horgmo zvítězil v Big Air i přesto, že získal stejný počet bodů jako stříbrný Mark McMorris…

Norský snowboardista si tak oproti loňsku polepšil o jednu příčku a připsal si na své konto už třetí zlatou medaili z Big Air a čtvrté zlato celkově. Torstein tak i letos potvrdil, že je absolutní špička, jelikož od roku 2008 se pokaždé nejhůře umístil jako druhý.

Hned za první jízdu vítěz získal maximální počet bodů, když otočil jako první v historii switch backside triple cork 1440, za svůj druhý výkon dostal 44 bodů a toto mu zaručilo 94 bodů celkem.

Loňský vítěz Mark McMorris zvládl například cab triple underflip 1440, za tento trik Mark dostal 48 bodů a druhá jízda mu vynesla skóre 46. Další jízdy už se tak nevydařily a Mark zlato neobhájil.

Ståle Sandbech ukazoval také velmi povedené výkony, když v první jízdě dostal 49 bodů, což bylo průběžné 2. místo. Jeho druhé nejlepší skóre bylo 42 a to mu zaručilo bronzovou medaili.

Výsledky:
1. Torstein Horgmo 94.00
2. Mark McMorris 94.00
3. Ståle Sandbech 91.00
4. Seppe Smits 68.00
5. Ulrik Badertscher 52.00
6. Sebastien Toutant 48.00

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , ,