Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Red Bull X Fighters Poznaň Nate Adams Dany Torres Eigo Sato

Red Bull Content Pool - Images

Američan Nate Adams dokázal vyhrát už letošní třetí závod série Red Bull X Fighters, když mu ve finále podlehl jeho největší konkurent v boji o titul Dany Torres. Třetí pozici obsadil Eigo Sato, který se tak letos na stupně vítězů podíval poprvé.

Série Red Bull X Fighters zavítala ve své historii už podruhé do Polska, tentokrát do Poznaně. Na stadion přišlo zhruba 35 000 diváků a nikdo své návštěvy rozhodně nemohl litovat. Tito diváci na vlastní oči spatřili dvanáct špičkových jezdců, kteří skákali 15 metrů vysoko a až 36 metrů daleko.

Čtvrtfinále

Maikel Melero – Eigo Sato 2-3
Melero byl po svém čtvrtém místě z Madridu velmi namotivován a ukazoval, že se od svého hvězdného krajana Danyho Torrese hodně naučil. Ale Eigo ho i přes dead sailor porazil.

Javier Villegas – Andre Villa (DNS)
U této dvojice byl výsledek jasný předem, jelikož Andre do závodu kvůli zranění nemohl nastoupit. Javier si odjel svou jízdu a šel do semifinále.

Petr Pilát – Dany Torres 0-5
Petr zajel jízdu na světové úrovni, ale na jednoho z vládců tohoto sportu to nestačilo a Dany šel dále. I tak si Petr z Poznaně veze body za pěknou šestou příčku.

Adam Jones – Nate Adams: 0 -5
Adam do své jízdy nastupoval zraněný a tak nebyl schopen předvést to co minulý víkend, když získal stříbro na X Games. Takže i zde ho Nate Adams porazil a současný vládce FMX šel do semifinále bez ztráty bodu.

Semifinále

Javier Villegas – Dany Torres 0 – 5
Javier, který se do semifinále dostal hlavně díky tomu, že Andre Villa nemohl odstartovat, předvedl to nejlepší, co umí jako např. velký Cordova Flip, ale to na Danyho nestačilo. A Torres díky bezchybným trikům postoupil do finále.

Eigo Sato – Nate Adams 0-5
Eigo zajel svůj nejlepší výkon tohoto roku a i když ho Nate porazil, tak získal své letošní první umístění na stupních vítězů. Eigo rozpálil publikum i po své jízdě, když předvedl tanec v sumo stylu. Nate šel do finále, kde se měl znovu utkat s Danym.

Finále

Dany Torres – Nate Adams 1-4
Dany vyjel na trať jako první a ukazoval jízdu, která mohla klidně pomýšlet na vítězství, hodně kominací do backflipu a dokonce i nac nac 360. Poté na trať vyjel Nate, který také předvedl kominace do 360 i různá komba do backflipu. Ale zdálo se, že Dany dělal více triků kolama nahoru, ale porota rozhodla celkem jednoznačně, že vítězem je Nate.

Nate Adams si díky tomuto úspěchu vrátil zpět do čela bodování a Dany Torres na druhém místě má ztrátu 40 bodů. V polovině září nás čeká finálový závod v Sydney a ještě nic není rozhodnuto, ale 40 bodů je při Natově výkonosti celkem pohodlný náskok.