Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

V první epizodě Chasing El Niño zamíříme do KalifornieProfesionální lyžař Chris Benchetler přichází s prvním dílem nové internetové videosérie Chasing El Niño…

V tomto seriálu se postupně podíváme na různá místa západního pobřeží USA a Kanady, kde Chris a jeho parta důkladně prověří stav tamních sněžných podmínek.

Název Chasing El Niño tak trochu napovídá, že motivem pro natáčení byl i známý meteorologický jev, který způsobuje oslabení studených proudů od Tichého oceánu. Důsledkem je tedy oteplení, což pro lyžaře může znamenat slabší zimu.

A právě na jedno takové zasažené místo nás zavede první epizoda nazvaná California’s Comeback, ve které se podíváme na svahy slavné Mammoth Mountain v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Například v těchto místech bylo loni nejméně sněhu za celou dobu měření a tedy posledních 75 let.

Ovšem tuto zimu napadlo sněhu dost a tak se podíváme na sestřih toho, jak si Chris Benchetler užil ježdění v místech, odkud pochází.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , ,