Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Russ Henshaw winter x games slopestyle ski

Red Bull Content Pool - Images

Mezinárodní olympijský výbor v pondělí rozhodl, že se na příštích zimních olympijských hrách v Soči pojede slopestyle v lyžování i snowboardu. Bylo tak oznámeno po jednání MOV, které se odehrálo v jihoafrickém Durbanu.

Jezdci rozhodnutí velmi přivítali jako například snowboardista Chas Guldemond, který pronesl: „Jsem nadšený z toho, že MOV věří v připravenost snowboardingu pro olympijské hry. Pro náš sport je to velké. Jsem nadšený a nyní se budu muset připravit na kvalifikaci, abych mohl reprezentovat.“

„Jsem opravdu nadšená,“ pronesla lyžařka Kaya Turski, vítězka čtyř zlatých z X Games.

Mužský a ženský slopestyle (lyže i snowboard) je poslední disciplína z extrémních sportů, která bude zahrnuta v programu her v Soči. Slopestyle se tak přiřadí k lyžařské halfpipe, která by měla mít svou premiéru také v roce 2014.

Takže u příští olympiády se nebudou nudit ani zarytí fandové extrémních sportů, které tradiční sporty jako například biatlon moc neberou.

Sdílet přes Facebook
Témata: