Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

X Fighters v Madridu už za týden, Sherwood může získat hattrick

Jason Halayko/Red Bull Content Pool

Už příští týden 27. června se v madridské býčí aréně Plaza de Toros de Las Ventas už potřinácté odehraje ten nejlegendárnější FMX závod světa a i tato zastávka série Red Bull X Fighters bude s českou účastí…

Poté, co byl freestyle na X Games v Austinu kvůli špatnému počasí zrušen, tak za takový vrchol roku je možné považovat nadcházející závod X Fighters v Madridu. Jeden z nejstarších podniků celé historie sportu je v podstatě něco jako Monako pro formuli 1 a tedy vítězství v Plaza de Toros de Las Ventas před více než 20 000 fanoušky se velmi cenní.

Levi Sherwood letos zatím neporažen

V roli největšího favorita do Madridu jede lídr bodování Levi Sherwood, který zatím ovládl oba dosavadní závody v Mexiku a Japonsku, takže má šanci na zkompletování hattricku. Šampion z roku 2012 má tak velkou šanci se přiblížit dalšímu titulu, ale soupeři mu nedají nic zadarmo.

Loňské vítězství zde bude obhajovat Tom Pages, kterému se letošní sezóna moc nedaří. Úřadující šampion v Mexiku po havárii obsadil páté místo a v Japonsku se na závod necítil a ani neodstartoval. Francouz má v zásobě těžké triky a také úplnou novinku a to bike flip, o který se v závodě ještě nikdo nikdy nepokusil.

Pages sice v úvodních závodech získal méně bodů, než si představoval, ale šanci na obhajobu titulu má pořád reálnou, jelikož nejhorší výkon roku se ruší a do konce sezóny jsou ještě tři závody a tedy možnost získat až 300 bodů.

Torres a Melero na domácí trati

Vyprodané hlediště bude hnát kupředu hlavně své španělské oblíbence. O svou třetí madridskou výhru se pokusí Dany Torres, který zatím drží průběžnou čtvrtou příčku a výhra by ho posunula k možnost získat svůj druhý titul šampiona Red Bull X Fighters. Šanci na dobrý výsledek má i Maikel Melero, který se před diváky bude chtít předvést a triky jako double grab backflip nebo flair by ho mohly dostat klidně i do finále.

Po vynechaném úvodním závodu v Osace nechyběl nejlepší Japonec Taka Higashino, kterého ale už ve čtvrtfinále vyřadil pozdější vítěz Levi Sherwood. A Taka se v Madridu pokusí rozšířit své současné skóre, které čítá 25 bodů. Naopak v Japonsku chyběl druhý muž z Mexika a průběžně třetí jezdec bodování Josh Sheehan, který by se i díky double backflipu mohl umístit velmi vysoko.

V Plaza de Toros de Las Ventas nebude chybět ani největší překvapení japonského závodu Remi Bizouard, který 25. května poprvé v kariéře vystoupal na stupně vítězů v rámci Red Bull X Fighters a díky tomu drží průběžné druhé místo.

Do závodu naskočí i Rob Adelberg, který už ví, jaké to je vyhrát X Fighters, když se mu tak povedlo loni v Glen Helen. Nebude chybět ani šampion z roku 2008 Mat Rebeaud, který zatím jako jediný dokázal skočit fair nac nac. A do závodu se zapojí také poslední mistr NIGHT of the JUMPs David Rinaldo.

Libor Podmol nebude chybět ani v Madridu

Třetí závod roku bude i letošní třetí účastí na X Fighters pro Libora Podmola, když v Mexiku obsadil deváté a v Japonsku desáté místo. Pozvání i do třetího závodu roku potvrzuje Podmolovu úspěšnou sezónu, jejíž součástí je bronz z X Games a vymyšlení nového triku, když by mu surfer flip mohl v Madridu pomoci k dalšímu slušnému bodovému zisku. Dvanáctku jezdců doplňuje Australan Clinton Moore, který má v repertoáru mnoho zajímavých triků jako například volt.

Seznam pozvaných jezdců slibuje, že se 27. června žádný z 23 000 diváků v největší býčí aréně světa nebude nudit, jelikož k vidění zde bude další z velkých bitev o krále světového FMX.

Red Bull X-Fighters Madrid 2014
Levi Sherwood (NZL)
Remi Bizouard (FRA)
Josh Sheehan (AUS)
Dany Torres (ESP)
Rob Adelberg (AUS)
Tom Pages (FRA)
Mat Rebeaud (SUI)
David Rinaldo (FRA)
Taka Higashino (JPN)
Maikel Melero (ESP)
Libor Podmol (CZE)
Clinton Moore (AUS)

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , , , ,