Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
X Fighters v Osace už za dva týdny i s Liborem Podmolem

Predrag Vuckovic/Red Bull Content Pool

Druhý závod Red Bull X Fighters se odehraje za dva týdny v japonské Osace a nyní se můžeme podrobněji podívat na seznam jezdců, kteří se představí na největší FMX trati v Asii. České fandy jistě potěší, že do závodu, stejně jako v Mexiku, zasáhne také Libor Podmol.

Loňská premiéra dopadla pro domácí diváky velmi dobře, jelikož závod po bezchybném výkonu ovládl Taka Higashino, jehož hlavní zbraň byl Rock Solid Backflip. Druhý loňský finalista a pozdější šampion Tom Pages ukázal všechny své trumfy, ale ani to nestačilo. Třetí místo získal Adam Jones, který ale zatím na startovní listině není, takže s největší pravděpodobností nenaváže ani na své čtvrté místo z minulého závodu v Mexiku.

Levi Sherwood je v pozici lídra bodování

Při pohledu na průběžnou tabulku se může za hlavního favorita považovat Levi Sherwood, který bude bodovat hlavně svými protaženými skoky, jako je třeba velmi precizní Tsunami Backflip. Minimálně do finále se bude chtít podívat také šampion z roku 2011 Dany Torres, který divákům určitě ukáže své oblíbené triky Paris Hilton Flip a také Oxecutioner Backflip.

Po pádu v Mexiku si jistě bude chtít spravit chuť úřadující šampion Tom Pages, když se momentálně v tabulce nachází na pátém místě. A samozřejmě nesmíme zapomenout na to, že si svou letošní premiéru v X Fighters odbude zdejší loňský vítěz Taka Higashino, který má jistě ambice na ty nejvyšší pozice.

Libor Podmol bude mít japonskou premiéru

Čeští fandové budou držet palce Liboru Podmolovi, když bude v Japonsku navazovat na deváté místo z Mexika. Podmol se vrací po kratší pauze kvůli zranění, které si způsobil při prvním pokusu o Surfer Flip během NIGHT of the JUMPs v Berlíně. Se zlomeninou dokonce zvítězil ve třech následujících závodech, ale poté si musel naordinovat odpočinek. Teď je zpět a právě Super Flip v kombinaci s bezchybným výkonem by mohl být klíč k úspěchu a možnému vylepšení prozatimního maxima a to páté pozice z loňského závodu v Dubaji.

Na startu dále nebudou chybět jezdci jako Rob Adelberg, Maikel Melero, Remi Bizouard, Wes Agee a David Rinaldo, který se vrací po zranění z loňského posledního závodu NIGHT of the JUMPs. Dále pojede také šampion z roku 2008 Mat Rebeaud, který momentálně trénuje nový trik Flair Nac Nac. K tomuto výběru ze světové elity přibudu ještě japonská divoká karta, na tuto pozici je největším favoritem podle všeho Daice Suzuki.

Seznam jezdců pro Red Bull X Fighters v Osace 2014
– Levi Sherwood (NZL)
– Dany Torres (ESP)
– Tom Pages (FRA)
– Rob Adelberg (AUS)
– Maikel Melero (ESP)
– Libor Podmol (CZE)
– Remi Bizouard (FRA)
– Taka Higashino (JPN)
– Wes Agee (USA)
– David Rinaldo (FRA)
– Mat Rebeaud (SUI)
– divoká karta (JPN)

Závod o divokou kartu:
– Daisuke, Daice Suzuki
– Shinichi, Bupper Kaga
– Kota, Gonta Suzuki
– Kota Kugimura
– Genki Watanabe

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , , ,