Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

X Games 17 FMX Best Trick Travis PastranaAustralští jezdci dominovali v diciplíně Moto X Best Trick, když si vezou domů všechny medaile. Premiérové vitězství zaznamenal Jackson „Jacko“ Strong, stříbrnou medaili získal Cam Sinclair a bronz ukořistil Josh Sheehan.

Jackson Strong vyhrál díky tomu, že jako první člověk na světě ustál frontflip v soutěžní jízdě. Tento trik bývá občas předváděn jako součást různých show, ale toto byl první úspěšný pokus z mnoha v závodě. Jacksonova rotace byla trochu mimo osu a k tomu přidal čistý dopad.

Stříbrnou medaili získlal díky triku nac-nac double backflip Cameron Sinclair, který tímto skokem zase posunul hranice FMX. Cam tak získal svou druhou medaili z X Games a každý svůj start přetavil v některý z cenných kovů, když při své loňské premiéře získal zlato za double backflip. Josh Sheehan získal při své premiéře na X Games bronzovou medaili, když otočil čistý double backflip.

Jeden z hlavních favoritů Travis Pastrana upadl když se znovu pokoušel o rodeo 720, jinak zvané „TP Roll“. Travis se o trik pokusil dvakrát, ale pokaždé spadl a odnesl to zlomeným kotníkem. Kdyby se mu trik povedl, tak by rozhodně získal medaili, z největší pravděpodobností zlatou. Ale tento velmi obtížný trik zůstává nepokořen, Travis se o něj poprvé pokusil v na X Games 2009. V roce 2010 se Travis z Best Tricku odhlásil, protože mu tento skok do molitanu nevycházel a on nechtěl riskovat zranění kvůli ostatním disciplínám, kde nakonec ukořistil dvě zlaté. Bohužel letos už Travis do ostatních závodů kvůli zraněné noze nezasáhne a neuskuteční se ani jeho plánovaná premiéra v závodech NASCAR.

Vítězné triky měl v zásobě i Mark Monea, ale při svém prvním skoku šel k zemi při pokusu o no-handed front flip. Mark ležel celkem dlouho na zemi, ale odešel po svých. Do druhé jízdy už nenastoupil a skončil poslední, hned za Travisem.

Vítěz závodu Jackson Strong měl svou premiéru na X Games loni, když obsadil 16. pozici ve freestylu. Ale tento rok už se mohl radovat a to rovnou ze zlaté medaile. „Věděl jsem, že to přistanu hned, jak jsem opustil rampu,“ prohlásil Jacko. Dále dodal, že musel tu rotaci uděla rychleji než normálně, protože skok byl na kratší vzdálenost, než je u frontflipu zvyklý.

Josh Sheehan, který dostal pozvánku na poslední chvíli, strávil poslední týden před závoden tréninkem u Travise Pastrany, kde ladil double backflip. To se mu rozhodně vyplatilo a s trikem, který předvedl Travis Pastrana porvné v roce 2006, získal při své premiéře na X Games bronzovou medaili. Josh ukazuje velmi velký posun ve své výkonosti, když v poslední době získává i pozice na stupních vítězů v seriálu Red Bull X Fighters.

Do závodu nezasáhl Robbie Maddison kvůli zranění, které se mu stalo při tréninku na poslední závod Red Bull X Fighters v Madridu. Robbie se i přes zranění do bojů o medaile na X Games zapojí, když pojede Rally, ale tady mezi favority nepatří. Závodu se nezůčastnil ani jeden z favoritů Kyle Loza, který si připravoval nový body varial.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , ,