Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

X Games 17 Skateboard Big Air Bob BurnquistBrazilslká legenda Bob Burnquist vyhrál své třetí zlato v disciplíně Skateboard Big Air, na triumf čekal od roku 2008. Adam Taylor obsadil stříbrnou pozici a Edgard Pereira získal bronz. 

Na pátém místě se umístil při svém debutu Mitchie Brusco, kterému je teprve 14 let. Mitchie se zařadil mezi šest jezdců na světě, kteří úspěšně provedli rotaci o 900 stupňů.

Bob Burnquist zajel dvě nejlepší jízdy večera, když získal 92,66 a 92,33 bodů. Ve své vítězné jízdě předvedl frontside 540 a k tomu frontside grab 540 na quarterpipe.

Burnquist se také může chlubit tím, že se účastnil zatím všech 17ti ročníků X Games. Toto mohou říci jen 3 další sportovci, jedním z nich je i skater Andy Macdonald. Andy už dokázal získat 21 medailí z toho 8 zlatých, ale i tak není rekordmanem v této statistice, které vládne Dave Mirra, který má 24 medailí.

Jake Brown se pokoušel o třetí zlatou v řadě, ale to se mu nepovedlo a obsadil konečnou šestou pozici.ExtremeMAG.cz