Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
X Games 17 RallyCross Travis Pastrana

Red Bull Content Pool - Images

Brian Deegan vyhrál zlatou medaili v disciplíně RallyCross, stříbro bere Tanner Foust a legenda světové rally Marcus Grönholm získal bronzovou medaili. Do závodu zasáhl i Travis Pastrana, kterému i přes havárii patří konečná čtvrtá příčka.

 

Tanner Foust v tomto závodě obhajoval loňské vítězství, ale to se mu nepovedlo. Na druhou stranu Tanner za sebou udržel hlavního favorita závodu, kterým nebyl nikdo jiný než legenda automobilových závodů Marcus Grönholm.

„Byl to vrchol mé kariéry,“ prohlásíl Brian o svém úspěchu. „Udělal jsem hodně věcí na motorce i v autě, ale nic nepřevyšuje tento moment,“ dodal dále.

Brian si tak do své sbírky medailí přidal další zlatou z X Games, naposledy se mu povedlo vyhrát v před osmi lety v Best Tricku na motorce. Velmi ho potěšilo, že porazil Tannera. „O výhře nad Tannerem jsem přemýšlel celý rok,“ dodal.

Legenda závodů BMX Dave Mirra odstartoval do finále, kde mu nakonec patřila pátá příčka. Známý závodník Rhys Millen skočil šestý. Hvězdný Ken Block se do finále neprobojoval, do finále se nedostal ani Robbie Maddison, který měl svou premiéru za volantem.

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , ,