Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Bucky Lasek má třetí zlatou v řadě

Helge Tscharn/Red Bull Content Pool

Legendární Bucky Lasek v Mnichově dokázal, že v současnosti je vládcem Vertu, když už potřetí za sebou ovládl X Games v této disciplíně…

Výkony tohoto veterány vůbec nenasvědčovaly tomu, že by v Mnichově mohl navázat na výsledky z předchozích zastávek v brazilském Foz do Iguaçu a španělské Barceloně.

Buckyho první tři jízdy by mu v konečném hodnocení stačily na úplně poslední místo ve finále, ale ve čtvrté jízdě podal bezchybný výkon za rovných 90 a díky tomu se může radovat z dalšího úspěchu.

Po nevydařené Barceloně se na stupně vítězů vrací Pierre-Luc Gagnon, kterému triumf unikl celkem těsně, jelikož od rozhodčích dostal 89.66.

Bronz ze Španělska obhájil Mitchie Brusco a to s podobným výsledkem, kdy teď to bylo rovných 87. Mitchie tak pořád čeká na první zlato, ale ve své sbírce už má dvě stříbrné a stejný počet bronzových.

Poslední dobou dochází i k celkem zajímavému jevu a to, že věkový rozdíl mezi jednotlivými sportovci dosahuje i téměř tří dekád. Například Tom Schaar má 13 let, to vítěz Bucky Lasek už oslavil 40. narozeniny.

„Každý říká, mu je 40 let a poráží třináctileté,“ smál se vítěz. „Jsem třikrát starší než Tom Schaar. Moje dcery jsou starší, než on,“ dodal.

Bucky se zapojí i do boje o medaile v Rallycrossu, který se bude konat v neděli. Zde se ale útok na medaile od tohoto špičkového sketaboardisty moc nečeká.

X Games Mnichov 2013 – Skateboard Vert
1. Bucky Lasek 90.00
2. Pierre-Luc Gagnon 89.66
3. Mitchie Brusco 87.00
4. Sandro Dias 86.66
5. Bob Burnquist 86.33
6. Tom Schaar 85.00
7. Marcelo Bastos 84.66
8. Paul-Luc Ronchetti 84.00
9. Danny Mayer 83.66
10. Andy Macdonald 83.00

Výkony jednotlivých jezdců:
Bucky Lasek

Pierre-Luc Gagnon

Mitchie Brusco

Sandro Dias

Bob Burnquist

Tom Schaar

Marcelo Bastos

Paul-Luc Ronchetti

Danny Mayer

Andy Macdonald

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , ,