Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Bucky Lasek získal už osmou zlatou na X GamesSkateboardový veterán Bucky Lasek vyhrál letos už další zlatou z Vertu, další cenné kovy brali Marcelo Bastos a Mitchie Brusco…

Tento rok mají letní X Games celkem čtyři zastávky a druhá z nich se právě odehrává v Barceloně. Zde ve čtvrtek, stejně jako v brazilském Foz do Iguaçu triumfoval Bucky Lasek.

Zhruba měsíc trvala pauza od brazilských X Games a hlavní disciplína úvodního dne byl Skateboard Vert, kde byl v roli obhájce legendární Lasek, kterému se díky velmi kvalitnímu výkonu podařilo trůn uhájit.

„Nemůžu uvěřit, že jsem vyhrál,“ prohlásil Bucky. Lasek, kterému je 40 let, byl tak nejstarším jezdcem v závodu, ale i přesto konkurenci ukázal, že ještě pořád na to má.

Díky tomuto úspěchu si na své medailové konto připsal už osmou zlatou a celkem jeho sbírka čítá už 17 kovů z této olympiády extrémních sportů. Většinu těchto úspěchů získal ve Vertu.

Druhou pozici se ztrátou lehce přes bod obsadil brazilský jezdec Marcelo Bastos. Třetí místo v Barceloně bral nadějný Mitchie Brusco, který byl v těsném závěsu za Marcelem.

X Games Barcelona 2013 – Skateboard Vert
1. Bucky Lasek 88.745
2. Marcelo Bastos 87.582
3. Mitchie Brusco 87.328
4. Andy Macdonald 84.915
5. Pierre-Luc Gagnon 84.912
6. Danny Mayer 80.995
7. Sandro Dias 63.998
8. Rony Gomes 63.578

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , ,