Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Byl zveřejněn kalendář na Red Bull X Fighters 2013

© Red Bull Media House

Kalendářní rok 2012 sice ještě neskončil, ale už se můžeme pomalu těšit na nový ročník Red Bull X Fighters, jelikož byl zveřejněn program pro příští sezónu…

Následující rok nás bude čekat celkem 6 závodů v těch nejzajímavějších světových lokacích. A můžeme doufat, že to bude stejně napínavá podívaná jako letos, kdy nebylo nic rozhodnuté až do posledního finále posledního závodu.

Souboj o korunu krále tento rok sváděli hlavně francouzský jezdec Tom Pages a Levi Sherwood z Nového Zélandu. Nakonec i díky chybám Francouze se mohl radovat Levi a to jako nejmladší šampion v historii.

Všichni závodníci se letos podívají i na nová místa, ale to znamená jediné, že některé loňské závody ze seriálu Red Bull X Fighters vypadly. V novém kalendáři chybí Turecko, Německo a Austrálie, ale šampionát se vrací do Mexika a nově se podíváme do Japonska a Jihoafrické republiky.

Levi Sherwood svou obhajobu titulu zahájí 8. března v Mexiku, druhou zastávkou bude 12. dubna Dubaj, který byl prvním závodem ročníku 2012. Z Dubaje se zamíří do Kalifornie, konkrétně do Glen Helen, kde se pojede 11. května.

Čtvrtá zastávka se odehraje 4.června v japonské Osace, což bude premiérové představení Red Bull X Fighters v zemi vycházejícího slunce. V Japonsku by se měli představit i dva domácí samurajové Eigo Sato a Taka Higashino.

O prázdninách se bude konat tradiční závod v madridské býčí aréně Las Ventas a poslední říjnový den proběhne finále celé série v jihoafrické Pretórii.

Ročník 2012 nám přinesl mnoho zajímavých triků a výkonů, například Tom Pages bojoval o titul i přesto, že o Backflip se pokusil až při posledním závodě v Sydney. Francouz absenci salta vyrovnával skoky jako Volt, Special Flip nebo Flair a určitě svými výkony výrazně přispěl k osvěžení celého šampionátu.

Ale ne že by to od ostatních byla nějaká nuda, celé startovní pole točilo snad všechny možné backflipové kombinace. A třeba Jackson Strong ukázal frontflip a to i bez držení, na poslední závod roku se po zranění vrátil Josh Sheehan, který otočil Double Backflip.

Kalendář na Red Bull X Fighters 2013
8. března, Mexico City (MEX)
12. dubna, Dubai (UAE)
11. května, Glen Helen (USA)
1. června, Osaka (JPN)
19. července, Madrid (ESP)
31. srpna, Pretoria (RSA)

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , ,