Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Red Bull X Figters Texas Cameron Sinclair double backflip

Red Bull Content Pool - Images

Australský jezdec Cam Sinclair neudržuje své plány pro X Games v tajnosti a klidě je zveřejnil. Cameron loni při své první účasti na X Games vyhrál zlatou a teď má v zásobě triky, se kterými může vyhrát znovu.

„Můj plán je udělat one-handed double backflip při prvním pokusu a počkat jaké bude hodnocení. Jestli to nebude dost na zlato, tak zkusím no-handed double backflip nebo one-handed to Nac-Nac double backflip,“ říka Cam Sinclair před vrcholem sezóny. Kdyby se mu triky povedly, tak to budou první kombinace do double backflipu v historii. Cameron má už tato komba pořádně natrénované. Jelikož už před loňskými X Games byla zveřejněna videa, ve kterých Cam zkoušel one-handed double backflip do molitanu.

První double backflip otočil Travis Pastrana během X Games v roce 2006, trik je tak obtížný, že během následujících pěti let ho udělalo jen pár dalších jezdců a Sinclair je nejúspěšnější. Cameron otočil první double backflip v normální jízdě během Red Bull X Fighters v Texasu v červnu 2009. Celkem udělal 53 pokusů na hlínu a z toho neustál 4 pokusy. Travis i Cameron se zapsali do historie FMX i prvním synchronním double backflipem, který předvedli 4. června při Nitro Circus Live v Las Vegas.

Double backflip patří k nejvíce nebezpečným trikům v FMX a to se potvrdilo v červenci 2009 při Red Bull X Fighters v Madridu (závod se konal po X Fighterech v Texasu). Cameron nedotočil double backflip a utrpěl vážná zranění, která ho ohrožovala přímo na životě.

Doktoři mu velké šance na návrat do světa FMX nedávali, ale Cameron se vrátil a vybojoval zlatou během své první účasti na X Games trikem, který se mu málem stal osudný. 28. července se ukáže, kdo získá zlatou madaili letos favoritů rozhodně není málo.

Sdílet přes Facebook
Témata: ,