Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Colten Moore vyhrál freestyleTexaští bratři Colten Moore a Caleb Moore ukořistili dvě medaile ve freestylu na sněžných skůtrech. Colten si z X Games veze zlatou medaili, stříbro vybojoval Joe Parsons…

Colten nastoupil do finále i přesto, že v jedné z rozjížděk měl pád, který nevypadal moc dobře. Při pokusu o double grab Colten Moore nezachytil svůj skůtr a ten mu uletěl, Colten po pádu odešel po svých a předvedl svou bojovnost, když nastoupil i do dalších fází závodu.

Jezdci na sněžných skůtrech už dělají i ty nejtěžší backflipová komba, která byla běžnější spíše v FMX. Ale tento sport jde tak rychle kupředu, že triky už jsou v podstatě identické. Colten Moore ve své jizdě otočil třeba cordova backflip nebo také superflip Indian air a i tyto triky mu pomohly ke konečném skóre 93.66 bodů. Stříbro si z Aspenu veze Joe Parsons, který od poroty získal 90.66 bodů a porazil tak tentokrát horšího z bratrské dvojice Caleba, jehož bodový příděl byl 87.00.

Letošních X Games se kvůli zranění nemohli účastnit velké hvězdy této disciplíny a to Daniel Bodin a bohužel do Aspenu nemohl dorazil ani Levi LaVallee. Levi letos/loni při akci New Year. No Limits. pokořil rekord ve skoku do dálky a pro X Games plánoval double backflip s kombinací, ale bohužel si při tréninku zlomil levou holenní kost.

Heath Frisby v letošním freestylu obsadil čtvrtou pozici, ale jak uvedl po závodě, tak jel spíše na jistotu, aby dokončil v pořádku. A to proto, že v disciplíně Best Trick plánuje otočit první frontflip v historii !!!

Colten Moore:

Joe Parsons:

Caleb Moore:

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , ,