Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Colton Satterfield má premiérové zlato z BMX Big AirBMX Big Air byl na programu zhruba ve stejný čas jako freestyle na motorkách, ale jezdci se na rozdíl od motorkářů rozhodli, že i přes nepříznivý vítr pojedou.

Závod měl nakonec poměrně překvapivého vítěze, když si svou první zlatou medaili na krk mohl pověsit Colton Satterfield, který o jeden bod porazil vítěze z Los Angeles Morgana Wada a svou první medaili na X Games získal také třetí James Foster.

„Tato soutěž se skoro nejela a nakonec se konala, protože diváci byli absolutně neuvěřitelní,“ prohlásil Satterfield, který narážel na to, že se jezdci kvůli velké divácké kulise rozhodli závodit i přes nepříznivé počasí.

Skvělé výkony počasí navzdory

Colton Satterfield svou nejlepší jízdu zajel v druhém pokusu, když otočil no-handed corked 720 a triple tailwhip na quarterpipe. Toto rozhodčí oznámkovali na 90.66 bodů. „Ustát tuto jízdu bylo pro mě neuvěřitelné,“ řekl vítěz.

Obhájce prvenství z Los Angeles Texasan Morgan Wade se nakonec musel spokojit se stříbrnou medailí, když na vítěze ztratil rovný bod. Wade hned ve své první jízdě zajel triky jako backflip superman a double tailwhip s pomalou rotací na quarterpipe.

James Foster pro to, aby získal bronzovou medaili, musel zajet backflip tailwhip a triple tailwhip na quarterpipe. Za svou druhou jízdu Foster získal 87.66 bodů.

X Games Austin BMX Big Air
1. Colton Satterfield 90.66
2. Morgan Wade 89.66
3. James Foster 87.66
4. Douglas Oliveira 85.00
5. Steve McCann 84.33
6. Vince Byron 83.33
7. Chad Kagy 79.33
8. Andy Buckworth 76.00

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , ,