Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Dave Mirra - jeho Subaru

everystockphoto.com

Jedna z největších legend BMX a extrémních sportů obecně Dave Mirra není na seznamu pozvaných BMX jezdců pro letošní letní X Games. Ale to neznamená, že se Dave fandům nepředvede, pojede X Games, ale tentokrát se zůčastní  automobilových disciplín.

Dave se poslední dobou zaměřuje hodně na rally a získává úspěchy i v této disciplíně. Momentálně se v bodování Rally America Series pohybuje na pěkné čtvrté příčce. Mezi jeho největší úspěchy z rally patří druhé místo ze závodu  Sno*Drift Rally, který se konal v Severním Michiganu, za úspěch lze považovat i jeho třetí místo ze závodu 100 Acre Wood Rally, který byl v Missouri.

Takže Dave vyměnil kolo Mirraco za auto a pojede X Games ze speciálem Subaru Impreza WRX STI, ve kterém ho bude navigovat Marshall Clarke.

Dave už nejspíše změnil priority a v budoucnu ho už bohužel na kole nejspíš moc často neuvidíme. Ale možná už letos od něj uvidíme rozšíření svého rekordního počtu medaili z X Games, kterých má v současnosti 24. Je možné že po X Games jich bude mít 26. Dave půjde do závodu naplno a fanoušci si rozhodně přijdou na své.

Sdílet přes Facebook
Témata: ,