Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin
Red Bull X Fighters Madrid Dany Torres

Red Bull Content Pool - Images

Čtvrtý závod letošní sezóny Red Bull X Fighters vyhrál domácí Dany Torres, druhou pozici vybojoval Blake Williams. Bronzovou medaili si z Madridu veze Josh Sheehan, pro kterého je to druhé třetí místo v řadě.

Čtvrtfinále

Josh Sheehan vs Adam Jones 5-0
Adam Jones se znovu nedokázal probojovat do semifinále, tentokrát ho pokořil Josh Sheehan, který poslední dobou předvádí velmi kvalitní výkony. Rozhodčí Joshe poslali dále s plným počtem bodů.

Blake Williams vs Andre Villa 4 – 1
Andre v Madridu poprvé v sezóně nedokázal vystoupit na stupně výtězů a obsadil pátou příčku. I tak se Andre vyhoupl do čela bodování a na druhého Nata Adamse má náskok 5 bodů. Blake se odprezentoval velmi povedenou jízdou do které zařadil i 360 heel clicker a s předhledem postoupil.

Maikel Melero vs Robbie Maddison
Výsledek byl jasný předem, jelikož do závodu mohl zasáhnout jen Maikel. Robbie se zranil během tréninku a nemohl závodit. I tak Maikel předvedl různé kombinace do backflipu a ukázal se jako další nadějný jezdec ze  Španělska.

Javier Villegas vs Dany Torres 0-5
Javier šel do své jízdy naplno předváděl velmi pěkné triky, ale bohužel předvedl jediný pád čtvrtfinále a daroval tak Danymu postup do semifinále. Ale i bez pádu by měl Javier nejspíše malé šance na semifinálovou účast.

Semifinále

Blake Williams – Maikel Merlero 4-1
Blake prošel celkem hladce do finále, domácí Maikel byl pro něj rozhodně jednodušší soupeř než kdyby proti němu jel Robbie. Maikel znovu předvedl svůj talent, ale v hodnocení to stačilo jen na jeden bod z pěti.

Josh Sheehan vs Dany Torres 1-4
Josh vyjel na trať jako první, úkazal různé kombinace do backflipu, ale na domácího jezdce to nestačilo. Dany ho svou čistou jízdou do semifinále nepustil. I tak Josh získal třetí místo, stejně jako při minulém závodě v Římě.

Finále

Blake Williams vs Dany Torres 0-5
Bylo jasné, že větší sympatie publika má domácí toreador Dany Torres, který své domácí fandy rozhodně nezklamal a porazil Blaka jednoznačně 5 – 0. Blake předváděl četná flipová komba a také 360 hell clicker, který vylepšil o přistání bez držení jednoho řídítka. To Dany ukazoval velmi šílené kombinace, kdy do backflipu nacpal i tři triky a předváděl i inovace kolama dolů, jako mc metz do cliff hangeru. Dany vyhrál zaslouženě a rozhodně velmi potěšil domácí fandy v ochozech Plaza de Toros de Las Ventas.

Výsledky:
1. Dany Torres (ESP)
2. Blake Williams (AUS)
3. Josh Sheehan (AUS)
4. Maikel Melero (ESP)
5. Andre Villa (NOR)
6. Adam Jones (USA)
7. Javier Villegas (CHL)
8. Robbie Maddison (AUS)
9. Alastair Sayer (BOT)
10. Nick Franklin (NZL)
11. David Rinaldo (FRA)

Sdílet přes Facebook
Témata: , , ,