Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Guerlain Chicherit havaroval při pokusu o rekordní skokFrancouzský lyžař a automobilový závodník Guerlain Chicherit se v úterý pokoušel o další z mnoha šílených kousků, ale tentokrát neúspěšně…

Čtyřnásobný mistr světa ve freeridingu a úspěšný automobilový závodník si dal nový cíl a to udělat rekord ve skoku do dálky v autě. Guerlain měl v plánu ve speciálu MINI přistát někde na úrovni 110 metrů, což by v pohodě stačilo na zápis do Guinessovky.

Už před rokem Chicherit předvedl v lyžarském středisku Tignes úspěšný backflip v autě. Po roce si vybral vůz stejné značky pro dálkový skok. Současný rekord drží Tanner Foust, který 30. května 2011 v rámci doprovodného programu na Indy 500 předvedl 101 metrů dlouhý let.

Francouz se chtěl k pokusu o rekord vydat už v neděli, ale kvůli špatnému počasí byl skok odsunut na úterní ráno. Vše vypadalo v pořádku, ale v závěrečné fázi letu se auto hodně naklonilo dopředu a následovaly masivní kotrmelce. Přítomní diváci byli pochopitelně v šoku, ale Guerlain z vraku vystoupil nezraněn.

Sdílet přes Facebook
Témata: , ,