Adam Jones Andre Villa Blake Williams Clinton Moore Dany Torres David Rinaldo Eigo Sato GoPro Javier Villegas Josh Sheehan Levi Sherwood Libor Podmol Maikel Melero Mat Rebeaud MTB MTB Downhill Nate Adams POV Red Bull X Fighters Remi Bizouard Rob Adelberg Robbie Maddison Taka Higashino Thomas Pages Todd Potter Travis Pastrana USA Video X Games X Games Austin

Gymkhana GRID vyhrál Tanner FoustVelmi zajímavou podívanou sliboval závod nazvaný Gymkhana GRID. Jak už název napovídá, jednalo se o driftařské duely…

Mezi hlavní favority samozřejmě patřil internetový fenomén a populární závodník Ken Block, kterému se ale nedařilo podle předpokladů.

Kenův soupeř ve čtvrtfinále byl britský jezdec Liam Doran a ten byl nad Američanovi síly. Block si po jízdách trochu stěžoval na to, že měl moc velký výkon a hodně se mu protáčela kola a to možná rozhodlo.

Dalším velkým favoritem byl Tanner Foust, který zpravidla míchá pořadím na těch největších příčkách všech automobilových disciplín už několik ročníků X Games.

Jeden z moderátorů americké verze magazínu Top Gear se dokázal probít až do finále, když si bez problémů poradil s legendou FMX Brianem Deeganem a v semifinále Tannerovi podlehl také Liam Doran.

Do finále se dostal také švédský specialista na rally Patrik Sandell, jehož soupeři pro čtvrtfinále a semifinále byli Stephan Verdier a Anton Marklund.

Boj o zlato dopadl lépe pro Tannera, který byl lepší v obou jízdách a zaslouženě získal tu nejcennější medaili z tohoto závodu, bronz bral Liam Doran.

Los Angeles X Games 2013 – Gymkhana GRID
1. Tanner Foust
2. Patrik Sandell
3. Liam Doran

Sdílet přes Facebook
Témata: , , , , , , , , , , ,